Gdańsk: Lotos Junior Cup 2022. Piłkarskie emocje i dobra zabawa [wideo]

Redakcja TV Republika 11-07-2022, 13:18
Grupa Lotos

Grupa Lotos od lat wspiera polski sport, organizując imprezy w rozmaitych dziedzinach. W przeszłości wraz z kamerą odwiedziliśmy między innymi Lekkoatletyczny Memoriał Józefa Żylewicza czy Letnią Największą Lekcję Wf-u. W tym roku mamy okazję uczestniczyć w piłkarskim wydarzeniu jakim jest Lotos Junior Cup.

"Piłkarska Przyszłość z Lotosem to program, który przygotowuje dzieciaki do gry w piłkę nożną. Może nie tylko przygotowuje do gry w reprezentacji, co jest oczywiście naszą ambicją, ale w najlepszych zespołach ligowych, polskich i zagranicznych. To przede wszystkim program, który uczy dzieci zdrowego, sportowego trybu życia, rywalizacji fair play. Dzieci trenują poprzez trening mentalny, umiejętność radzenia sobie ze stresem, z rywalizacją, z porażkami i ze zwycięstwami. Te wszystkie elementy łączą się dzisiaj w naszym turnieju”, mówi Kinga Federowska, Dyrektor ds. marketingu w Grupie Lotos.

W tym roku Lotos Junior Cup odbywał się na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu. Organizacją turnieju zajęła się Akademia Piłkarska Lechii Gdańsk, której prezesem jest Tomasz Bocheński. O puchar i nagrodę główną realizowały drużyny 12-letnich chłopców i 14-letnich dziewcząt, którzy na co dzień trenują w klubach partnerskich programu Piłkarska Przyszłość z Lotosem. 
 
Spod skrzydeł programu wyszło już wielu świetnych zawodników, którzy swoją karierę rozwijają na wyższych szczeblach rozgrywkowych. Najlepszym tego przykładem jest historia Kacpra Urbańskiego, piłkarza reprezentującego obecnie włoską Bolonię. 
 
„Kacper Urbański jest to zawodnik w tej chwili grający w Bolonii, który tutaj wraz z rocznikiem 2004 zdobywał nagrodę Piłkarza Turnieju. Takich zawodników jest kilku, bo pamiętajmy, że ten turniej ma swoją tradycję od 2013 roku. Pierwszy bodajże rocznik najstarszy, to był rocznik 2001, który uczestniczył w tym turnieju, więc naprawdę Ci chłopcy już grają w seniorach. Jeśli chodzi o dziewczyny, u nas w klubie w AP Lotos Gdańsk esktarligowej drużynie gra co najmniej kilka zawodniczek, które w tym turnieju miały okazję uczestniczyć. W piłce męskiej rzeczywiście tych przykładów będzie coraz więcej. Dlatego, że zawodnicy, którzy przez program przeszli, tak naprawdę stali się już seniorami i czas na nich, żeby kończyli uczestnictwo w rozgrywkach juniorskich, a brali udział w ekstraklasie czy w pierwszej lidze", mówi Tomasz Bocheński, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej LG.

 
Tegoroczne zawody wygrała drużyna z Gdańska. Jak podkreślił Tomasz Bocheński, w turnieju nie chodzi jedynie o wynik czy zwycięstwo, ale aby konsekwentnie i metodycznie realizować proces treningowy. Jest to przygotowanie naszych młodych talentów do wymagań, które w przyszłości postawi przed nimi zawodowa piłka nożna.
 
Więcej do zobaczenia w materiale wideo dostępnym w oknie powyżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy