Gala Wartości i Wrażliwości. Za nami druga edycja tego wyjątkowego wydarzenia! [FOTORELACJA]

Sylwia 21-09-2023, 15:46
Artykuł
Telewizja Republika

Za nami druga edycja Gali Wartości i Wrażliwości organizowanej przez Telewizję Republika. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, które ma na celu podkreślenie znaczenia fundamentalnych wartości, empatii oraz troski o otaczający nas świat, zostały przyznane nagrody Wartości i Wrażliwości 2023. Wieczór uświetnił występ, kultowej, polskiej artystki – Haliny Frąckowiak.

Galę otworzył prezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz. Przedstawił również najnowszą, jesienną ramówkę Stacji. 

Wyjątkowym punktem w programie Gali było wręczanie nagród Wartości i Wrażliwości 2023. 

Tegoroczną nagrodę Wartości otrzymało Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Jest to organizacja, która od 25 lat niesie pomoc osobom niepełnosprawnym, ich rodzicom oraz opiekunom. KSN AW stwarza osobom niepełnosprawnym możliwość integracji w społeczeństwie, a także tworzy i prowadzi placówki zapewniające kompleksowy program rehabilitacyjny dla osób w każdym wieku, od najwcześniejszego dzieciństwa po późną starość. 

Z rąk Magdaleny Bałkowiec, zastępcy redaktora naczelnego Telewizji Republika nagrodę odebrał prezes Stowarzyszenia Łukasz Owczarek. 

Szanowni Państwo, w imieniu uczestników, mieszkańców, rodziców i pracowników Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, z serca dziękujemy, to piękne wyróżnienie, jesteśmy naprawdę zaszczyceni. My jako uczniowie księdza Stanisława Jurczyka, kontynuujemy jego dzieło. KSN AW to duża organizacja, w której człowiek jest najważniejszy. Dla nas katolicki etos to jest szacunek, rzetelność i otwartość. Realizujemy to w 10 placówkach, codziennie pomagając, żeby ta rehabilitacja społeczno-zawodowa była na jak najwyższym poziomie” - powiedział Owczarek. 

Nagroda Wrażliwości przyznana została Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego, która od wielu lat pomaga osobom ubogim oraz bezdomnym poprzez wydawanie codziennych posiłków, organizowanie warsztatów kulturalnych, czy poprzez pomoc psychologiczną. Realizacja tych działań możliwa jest dzięki pracy ponad 100 wolontariuszy oraz pomocy wielu ludzi dobrej woli.

Nagrodę odebrała prezes Fundacji Katarzyna Tsiantos. Statuetkę wręczyła Sylwia Serwańska, zastępca redaktora naczelnego ds. publicystyki w Telewizji Republika. 

Z całego serca chcieliśmy z ojcem Piotrem podziękować za tę niesamowitą nagrodę. Nie oczekiwaliśmy takiego zaszczytu. To dla nas dużo znaczy. Chciałam z tego miejsca podziękować przede wszystkim naszym wolontariuszom, dzięki którym codziennie udaje nam się sprostać tej ciężkiej pracy. A także naszym darczyńcom, których jest mnóstwo i którzy są z nami od wielu lat. Fundacja Kapucyńska to jest dom dla tych wszystkich, którzy potrzebują. Nie tylko dla osób bezdomnych, ale też dla tych osób starszych, pozostawionych, samotnych. Bo u nas oprócz zupy i chleba dostaną też opiekę duchową od ojców kapucynów – powiedziała Tsiantos.

Laureatem nagrody Wartości i Wrażliwości został Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka. Nagrodę miał przyjemność wręczyć Adrian Stankowski, redaktor Telewizji Republika. Ministra wyróżniono za zasługi dla ochrony praw dzieci w Polsce. Z jego inicjatywy m.in. został utworzony telefon zaufania czynny 24 godziny na dobę, a także zreformowano prawo rodzinne, chroniące najmłodszych przed pedofilią. 

Zwykle pojawiam się tam, gdzie już instytucje, wymiar sprawiedliwości, czy po prostu my dorośli, rodzice, ci, którzy powinniśmy być autorytetami, gdy zawodzimy. [..] Moja aspiracja i takie marzenie, żeby, to, co się udało przez ostatnie lata, czyli przywrócenia autorytetu rodzica, przywrócenie autorytetu nauczyciela, zmierzało ku temu, żebyśmy wychowali dzieci na prawych ludzi, bo to będzie nasz największy kapitał na przyszłość. Jeszcze raz dziękuję bardzo za tę wspaniałą nagrodę” – mówił Pawlak. 

Wyjątkowy wieczór tegorocznej Gali uświetniła swoim koncertem jedna z najpopularniejszych polskich artystek - Halina Frąckowiak. W repertuarze nie zabrakło kultowych utworów, takich jak: „Bądź gotowy do drogi”, „Tam, gdzie lekkie wieje wiatr”, „Małe jeziora”, czy „Dancing Queen”. Podczas Gali Artystka została uhonorowana najwyższym odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy