Gala Globe Soccer Awards. Robert Lewandowski doceniony w Dubaju

Artykuł
Taką nagrodę przyznano po raz pierwszy
Fot. Instagram/_rl9

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski otrzymał dwa wyróżnienia na gali Globe Soccer Awards w Dubaju. Co roku przyznawane są nagrody dla najlepszych zawodników, zawodniczek i klubów mijającego roku.

Lewandowski uznany został najlepszym piłkarzem roku przez fanów korzystających z aplikacji Tik–Tok, którzy przyznali mu 24 procent wszystkich głosów. Zdobył także trofeum za najpiękniejszego gola, którym uznano bramkę zdobytą w meczu Bayernu Monachium z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów. Taką nagrodę przyznano po raz pierwszy.

- Jestem dumny, że tu jestem. To wyjątkowa okazja i wspaniała gala - powiedział kapitan reprezentacji Polski, który przed rokiem otrzymał tę nagrodę kategorii najlepszy piłkarz roku.

- Dziękuję wszystkim kibicom, którzy oddali na mnie głos. Ta nagroda naprawdę wiele dla mnie znaczy. To właśnie dla was gram i strzelam kolejne gole. Dziękuję też mojej rodzinie i najbliższym, którzy są dla mnie siłą i motywacją - powiedział Lewandowski po otrzymaniu statuetki.

Gala zorganizowana jest przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA), Europejskie Stowarzyszenie Agentów Piłkarskich (EFAA) oraz organizację Globe Soccer.

Źródło: TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy