„GPC”: Esbecy odzyskają przywileje. Tę obietnicę Tusk już spełnia

Artykuł
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Rząd Donalda Tuska wprawdzie nie wprowadził kwoty wolnej w wysokości 60 tys. zł dla każdego Polaka, ale za to intensywnie pracuje na rzecz przywrócenia przywilejów byłym funkcjonariuszom SB i żołnierzom LWP. Zmieniono już ceremoniał wojskowy, aby chować esbeków z honorami, a także podjęto działania na rzecz przywracania wysokich emerytur - czytamy w dzisiejszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie".

– Zrobiono maksa i mam nadzieję, że to będzie kontynuowane przez pana ministra Siemoniaka. Będzie nowy prezydent, to zmienimy tę niesprawiedliwą ustawę – mówił wczoraj w Radio Plus Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej.

W ostatnich miesiącach media wiele piszą o niedotrzymanych obietnicach rządu Donalda Tuska. Tymczasem jest grupa społeczna, wobec której koalicja 13 grudnia jest bardzo lojalna i której nie może oszukać. Chodzi o byłych funkcjonariuszy służb PRL. Wczoraj swoimi osiągnięciami na rzecz esbeków chwalił się Marcin Kierwiński. – Wiadomo, że aby znieść niesprawiedliwą ustawę dezubekizacyjną, potrzebna jest ustawa. Jest ona przygotowana. Jest w resorcie. Natomiast wiemy, że pan prezydent ją zawetuje. Więc czekamy na zmianę prezydenta. To już tylko 14 miesięcy. Uruchomiłem procedurę tzw. 8a i został powołany specjalny pomocnik… pełnomocnik w MSWiA. To oznacza indywidualne odwołanie od każdej decyzji. Uruchomiłem proces w oczywistych sprawach odwoływania się. To znaczy MSWiA nie odwołuje się od przegranych spraw sądowych. Zrobiono więc bardzo wiele. To, co w tym stanie prawnym jest do zrobienia. Zrobiono maksa i mam nadzieję, że to będzie kontynuowane przez pana ministra Siemoniaka. Będzie nowy prezydent, to zmienimy tę niesprawiedliwą ustawę – mówił w Radiu Plus Kierwiński. Rzeczywiście MSWiA znów stało się otwarte dla środowisk związanych PRL-owskimi służbami.

Więcej przeczytasz w dzisiejszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie".

 

Źródło: Portal TV Republika/ Gazeta Polska Codziennie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy