Francja nadal bez zwycięstwa! Mistrzowie globu zamykają tabele

Adrian Burzyński 10-06-2022, 22:54
Twitter/UEFA Nations League

Po wczorajszych tryumfach faworytów, przyszedł czas na kilka niespodzianek. Pierwsza z nich miała miejsce w Wiedniu, gdzie Francuzi zaledwie zremisowali z Austrią (1:1), a w końcówce spotkania punkt dla "Trójkolorowych" uratował Kylian Mbappe. Drugiej zaś doświadczyli duńscy kibice, którzy byli świadkami porażki ich ulubieńców, w meczu z Chorwacją (0:1).

Po dwóch seriach gier Francuzi, dość niespodziewanie zajmowali ostatnie miejsce w grupie. Taki stan rzeczy był pochodną zaledwie jednego zdobytego punktu, w meczach z kolejno Danią (1:2) i Chorwacją (1:1).

Mistrzowie świata chcieli zatem podbudować dotychczasowy, mizerny  bilans, zwycięstwem na stadionie w Wiedniu. Zadanie nie wydawało się jednak łatwe, bowiem gospodarze przystępowali do tego starcia po imponującej wygranej z Chorwacją (3:0).

Początek pojedynku przypominał partię szachów, a widowiskowość wzrosła dopiero pod koniec pierwszej połowy. Francuzi nie zdołałali  jednak poważnie zagrozić rywalowi - szczególnie bezradny był Karim Benzema, który nie mógł zaistnieć na murawie.

Austriacy imponowali zaś szybką grą i składnymi kontratakami. Zresztą jeden z nich zakończył się golem Andreasa Weimanna, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Hugo Llorisa.

Na drugą połowę Francuzi wyszli jakby podrażnieni. Mistrzowie świata kontrolowali grę i wydawało się, że wyrównanie jest kwestią czasu. Kluczem do odrobienia strat okazało się natomiast wejście Kyliana Mbappe. W 83. minucie, 23-latek rozkręcił grę gości, a następnie wykończył sytuację mocnym strzałem pod poprzeczkę.

Więcej bramek już nie padło i tym samym po sensacyjnej wiktorii Chorwacji nad Danią (1:0), piłkarze Didiera Deschampsa zamykają tabelę 1. grupy dywizji A. Warto dodać, że ostatni zespół spada szczebel niżej, zatem sytuacja w obozie "Trójkolorowych" zaczyna robić się gorąca.

Źródło: Telewizja Republika