Francja. Policja eksmituje migrantów
Francuska policja zlikwidowała w pobliżu portu w Dunkierce prowizoryczny obóz, który rozbiły dziesiątki migrantów planujących przedostać się do Wielkiej Brytanii - podał portal TVP Info.
Uzbrojeni funkcjonariusze weszli do obozu przy nieczynnej linii kolejowej. Eobotnicy przystąpili do rozbiórki namiotów i wiat, w których chronili się migranci.
Policja rutynowo likwiduje obozy powstające pomiędzy Calais a Dunkierką. Według jednego z pracowników organizacji charytatywnej, eksmisje przez kilka tygodni były na porządku dziennym.
Liczba migrantów przekraczających kanał La Manche w tym roku drastycznie wzrosła – do 25 776 osób, bazując danych BBC. W 2020 r. było ich 8461 a w 2019 r. – 1835.
Wielka Brytania oskarża Francję o niepodejmowanie wystarczających wysiłków, by powstrzymać napływ migrantów. Paryż odpiera te zarzuty, argumentując, że gdy migranci docierają nad brzeg kanału, jest już za późno, by powstrzymać ich od przedostawania się za granicę.
Polecamy Gość Dzisiaj Karol Nawrocki
Wiadomości
Karol Nawrocki w Republice: zaproszenie Polski do Rady Pokoju to dowód poważnego traktowania naszego kraju
News Republiki: Prezydent wspiera udział Polski w Radzie Pokoju, ale konieczna jest procedura konstytucyjna
Najnowsze
Prezydent Nawrocki będzie uczestnikiem spotkania w sprawie Rady Pokoju
Szokujące listy od nauczycieli. Fala włamań w e-dziennikach
Karol Nawrocki w Republice: zaproszenie Polski do Rady Pokoju to dowód poważnego traktowania naszego kraju