Franciszek trafił do szpitala. Stan zdrowia papieża budzi coraz większy niepokój!

Portal TV Republika, wch 28-02-2024, 19:15
Artykuł
PAP

Włoska agencja prasowa Ansa poinformowała, że papież Franciszek został dzisiaj przewieziony do szpitala. Trafił tam po cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie został zabrany na oddział szpitala informuje agencja Ansa. W klinice Gemelli 87-letni Franciszek ma przejść badania lekarskie.

Według agencji, co podajemy za portalem dorzeczy.pl, podczas audiencji Franciszek przyznał, że nie wrócił w pełni do zdrowia po infekcji grypopodobnej, jaka wystąpiła u niego przed kilkoma dniami..

"Informacje o kolejnych problemach zdrowotnych papieża pojawiły w minioną sobotę. Tego dnia Franciszek miał powrócić do obowiązków po kilkudniowych rekolekcjach wielkopostnych. Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało jednak wówczas o odwołaniu zaplanowanych na sobotę audiencji. Jako powód podano wystąpienie u papieża objawów łagodnej grypy", przypomina dorzeczy.pl.

Jest to kolejna choroba papieża w ostatnim czasie. "Ledwie pod koniec ubiegłego roku Franciszek zmagał się z ostrym, "bardzo zakaźnym" zapaleniem oskrzeli. Konieczna była wówczas terapia antybiotykowa", czytamy na portalu.

Przypomnijmy także, że w czerwcu ubiegłego roku Franciszek trafił do kliniki Gemelli, gdzie przeszedł operację przepukliny brzusznej, zaś w lipcu 2021 roku był hospitalizowany 10 dni w związku z operacją jelita.

Źródło: dorzeczy.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy