Franciszek: Aborcja to zabójstwo, nie można być wspólnikiem
– Aborcja to zabójstwo, niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem – powiedział papież Franciszek włoskim farmaceutom szpitalnym. Położył nacisk na znaczenie sprzeciwu sumienia.
Podczas spotkania z przedstawicielami włoskiego stowarzyszenia farmaceutów szpitalnych Franciszek podkreślił: „Jesteście zawsze na służbie życiu ludzkiemu. To może prowadzić w pewnych przypadkach do sprzeciwu sumienia, który nie jest brakiem wierności, ale przeciwnie – wiernością wobec własnego zawodu, jeśli umotywowana jest w ważny sposób”.
– Jest to także denuncjowanie niesprawiedliwości wyrządzonej niewinnemu i bezbronnemu życiu – dodał papież.
– Naszym obowiązkiem jest bliskość; być blisko zwłaszcza kobiet po to, by nie dojść do myślenia o rozwiązaniu aborcyjnym, bo w rzeczywistości nie jest to rozwiązanie – oświadczył Franciszek.
Odnotował, że obecnie pojawiają się opinie, że należałoby znieść sprzeciw sumienia. – To jest etyczna prywatność każdego pracownika służby zdrowia i ona nie podlega negocjacjom, nigdy – ocenił.
Najnowsze
W Fatimie coraz więcej pielgrzymów. Przesłanie bardzo aktualne
Cejrowski: Niemców trzeba kontrolować! Tusk atakuje. Kompromitacja Kierwińskiego.
53-latek zatrzymany. Może mieć związek z fałszywymi alarmami ws. dziennikarzy Republiki