Forum Wizja Rozwoju – największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce

Artykuł
Tomasz Sakiewicz red. naczelny "Gazety Polskiej" był jednym z prelegentów Forum Wizja Rozwoju
Twitter/ Tomasz Sakiewicz

Najważniejsze wyzwania stojące przed polską gospodarką są przedmiotem trzeciej już edycji konferencji. Odbywa się ona w dniach 24-25.08.2020 r. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

- Dziś pierwszy dzień III edycji największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce – Forum Wizja Rozwoju. Została ona objęta honorowym patronatem przez Premiera – skomentował na Twitterze Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Bardzo wiele miejsca poświęcono przedsiębiorcom. Marzenia Zalewska, Dyrektor Biura Zarządzania i Restrukturyzacji Majątku Skarbu Państwa ARP SA wzięła udział w dyskusji o programach osłonowych wspierających przedsiębiorców w czasie kryzysu. O Tarczy Antykryzysowej jako elemencie nowego ładu gospodarczego wypowiadał się profesor K.Trzonkowski : - Już w ubiegłym roku zaczęliśmy budowę systemu wsparcia dla MŚP, pandemia przyspieszyła działania, ale byliśmy gotowi i mamy kapitał w kwocie prawie 2 mld zł.

- Dotychczasowa historia działania Stref Ekonomicznych w Polsce pokazuje, że to rozwiązanie jest potrzebne. ARP wydała 850 decyzji o wsparciu o łącznej wielkości 21 mld zł, utworzono 68 tys. miejsc pracy – mówił wiceprezes ARP Paweł Kolczyński.

W czasie dwóch dni konferencji wystąpi 450 prelegentów.

W trakcie wydarzenia premier Mateusz Morawiecki znalazł czas na spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich biorącymi udział w Pomorskim Forum KGW.

 

 

Źródło: ARP, FWR, UM województwa śląskiego, ZUS

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy