Forum Charis. Abp Ryś: Niewiara jest wtedy, gdy nie ufamy Jezusowi

Artykuł
I Ogólnopolskie Forum Charis odbyło się 19 czerwca w formule hybrydowej
Fot. PAP/G. Michałowski

Abp Grzegorz Ryś podczas Mszy Świętej kończącej I Ogólnopolskie Forum Charis powiedział, że Pan Jezus nie zaprasza nas do powrotu do normalności, Pan Jezus zaprasza nas do tego, żebyśmy byli nowym stworzeniem. Spotkanie odbyło się 19 czerwca w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi.

Eucharystii przewodniczył abp Grzegorz Ryś. W homilii mówi o obrazie Kościoła, w którym każdy powinien siebie zobaczyć.

- Jezus mówi do uczniów: przeprawmy się na drugą stronę, to znaczy na pogańską stronę Jeziora Galilejskiego. Do tej pory spędzali czas przy nim i byli w świecie zamieszkałym przez lud Boga. Metropolita łódzki wskazał, że Słowo Boże mówi o misji w pogańskim świecie. Misję tę przekazuje nam Jezus. Jak mówił św. Hieronim, jest to misja pełna przeciwności. Jednak Jezus uświadamia nas, że w tej drodze problemem jest brak wiary - powiedział.

Abp Ryś zaznaczył, że przeciwieństwo wiary to strach, który wynika z braku pokoju. Dodał, że stąd ważne jest pełne zaufanie Panu Bogu i wyjście na drogę ewangelizacji.

- Paweł VI mówił, że ewangelizacja zawsze natrafia na przeszkody. Tak było, tak jest i tak będzie, zawsze będzie natrafiać na przeszkody. Zastanawia się, która z przeszkód jest najtrudniejsza i mówi, że największa jest przeszkoda po naszej stronie - powiedział abp Grzegorz Ryś.

- Z każdej przeszkody jesteśmy w stanie się wytłumaczyć i znajdziemy wiele powodów, aby nie ewangelizować. Potrafimy bronić się przed Jezusem, aby nas nie posłał. Niewiara jest wtedy, gdy nie ufamy Jezusowi, gdy niszczymy relację z Nim - dodał.

Źródło: niedziela

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy