Finał dla Barcelony. Piękny mecz w Berlinie

FLICKR/CALCIOSTREAMING/CC BY 2.0

FC Barcelona w finale Ligi Mistrzów pokonała Juventus Turyn 3:1 i po raz czwarty w ciągu ostatnich dziesięciu lat sięgnęła po najbardziej prestiżowe trofeum w klubowej piłce nożnej.

Spotkanie rozpoczęło się od zmasowanych ataków FC Barcelony. Juventus starał się odpowiadać kontrami, jednak groźniejsze sytuacje stwarzali sobie Katalończycy. W 4 minucie podopieczni Lusa Enrique objęli prowadzenie za sprawą Ivana Rakiticia. Chorwat wykończył ładną akcję całego zespołu. Juventus odpowiedział w drugiej połowie trafieniem Alvaro Moraty. Hiszpan dobił strzał Carlosa Tevez. Stara Dama po strzeleniu bramki nabrała wiatru w żagle, jednak do Barca ponownie objęła prowadzenie. Tym razem strzelcem okazał się Luis Suarez. Mistrz Włoch zmuszony do podjęcia ryzyka i zostawiał coraz większe luki w obronie. Barcelona w ostatniej akcji meczu wykorzystała kolejną szansę. Na 3:1 podwyższył Brazylijczyk Neymar.

Finałowe spotkanie było ostatnim występem Xaviego w barwach FC Barcelony. Hiszpan przenosi się do Al-Sadd.

Źródło: uefa.com