„Fight Club" ocenzurowany. W nowym zakończeniu wygrywa policja
W Chinach ocenzurowano zakończenie filmu „Fight Club”. W chińskiej wersji policja rozpracowuje plan głównego bohatera i zapobiega wybuchowi bomb, a postać grana przez Brada Pitta trafia przed sąd.
„Podziemny krąg” pojawił się na chińskiej platformie stremingowej Tencent Video. Opublikowana wersja różni się jednak od oryginału.
Anarchistyczne, antykapitalistyczne przesłanie filmu zastąpiono takim, które wskazuje na skuteczność organów ścigania.
W oryginalnej wersji główny bohater (w tej roli Edward Norton) zabija swoje wyimaginowane alter ego Tylera Durdena (Brad Pitt). Następnie obserwuje eksplodujące budynki, co sugeruje, że jego plan zniszczenia cywilizacji działa.
W chińskiej wersji tę scenę usunięto.. Zamiast niej pojawia się plansza z napisem: „Przy pomocy wskazówki przekazanej przez Tylera policja szybko rozpracowała cały plan i aresztowała wszystkich przestępców, skutecznie zapobiegając wybuchowi bomby. Po procesie Tyler został umieszczony w zakładzie dla obłąkanych na leczenie psychologiczne. Został zwolniony ze szpitala w 2012 roku” – napisano.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Rząd odcina pacjentów od badań. Małecki w Republice: „To jedno z najpodlejszych kłamstw koalicji 13 grudnia”
Mecenas Bartosz Lewandowski ujawnia, jak TSUE rozszerza definicję „sądu”. Wskazuje na poważny problem dla Polski
Najnowsze
Fox prowadzi Spurs do 15. zwycięstwa w NBA
PKP Intercity kupiło 50 używanych wagonów od Niemców | A. Klarenbach
Rząd odcina pacjentów od badań. Małecki w Republice: „To jedno z najpodlejszych kłamstw koalicji 13 grudnia”