Festiwal OFF-Północna online. Współczesny teatr muzyczny dostępny dla każdego

Artykuł
Ideą festiwalu jest promocja teatru offowego
Fot. lodz.travel

Przegląd małych form dramatyczno-muzycznych rozpocznie się w sobotę.

Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczny festiwal OFF-Północna odbędzie się w formie online.

OFF-Północna to festiwal promujący artystów offowych, czyli niekomercyjnych i niskobudżetowych. W Teatrze Muzycznym w Łodzi prezentują się teatry i grupy teatralne z całej Polski. Festiwalowi towarzyszą warsztaty i wykłady, które przybliżają publiczności zagadnienia teatru muzycznego i teatru off.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2017 r. Jego pomysłodawcą jest Krzysztof Wawrzyniak.

Na tegoroczny program składają się cztery spektakle oraz finał konkursu piosenki aktorskiej. Dodatkowo będzie można wziąć udział z nadawanymi przez teatralne Radio Lutnia spotkaniami z artystami. W trakcie festwalu będą również warsztaty oraz panel dyskusyjny.

Artystyczne wydarzenia w dniach 10-18 kwietnia będzie można śledzić w internecie na stronie www.offpolnocna.com oraz na kanale YouTube Teatru Muzycznego w Łodzi.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu większość wydarzeń przebiegających pod hasłem "Bądź sobą – mimo wszystko" odbędzie online.

W sobotę o godz. 18.30 festiwal zainauguruje recital "Uwaga! Tu obywatelka!".

Na finał zaplanowano rozstrzygnięcie III Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Wydarzenie jest bezpłatne. Wszystkie osoby, które kupiły bilety na tegoroczną lub ubiegłoroczną edycję mogą dokonać zwrotu w kasie Teatru Muzycznego w Łodzi.

Źródło: lodz.travel

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy