Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” odwołany

Artykuł
Działanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jest odpowiedzią na apel członków Ukraińskiej Akademii Filmowej.
Fot. Canva

- Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polska” odwołany – poinformowali organizatorzy na platformie Facebook. Wydarzenie jest jednym z najistotniejszych pod kątem przeglądu rosyjskiej sztuki filmowej w naszym kraju.

„Sputnik nad Polską”, to festiwal, który odbywa się w Polsce od 2007 r. Jego celem jest zaprezentowanie publiczności najbardziej rozpoznawalnych i światowo uznanych dzieł kinematografii. W minionych odsłonach brały udział chociażby takie tuzy jak chociażby Andriej Konczałowski, Witalij Manski, Nikita Michałkow czy Karen Szachnarazow.

W środowym komunikacie odnoszącym się do wydarzenia na Facebok’u, poinformowano o odwołaniu festiwalu. „Drodzy Widzowie! Repliki 15. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską, a także 16. edycja festiwalu zostają odwołane", informuje wpis.

Działanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jest odpowiedzią na apel członków Ukraińskiej Akademii Filmowej.

- Nie można dopuszczać do sytuacji, w której agresor napadający na demokratyczne państwo ma prawo bez żadnych konsekwencji zgłaszać filmy swojej produkcji do udziału w festiwalach międzynarodowych oraz brać udział w wydarzeniach kulturalnych - podsumowano.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy