Fantastyczna forma Roberta Lewandowskiego

facebook.pl/fcbayern.en

Wczoraj wieczorem w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Niemiec, drugoligowy VFL Bochum podejmował przed własną publicznością Bayern Monachium. Podopieczni Pepa Guardioli pewnie wygrali 3:0, a dwie bramki zdobył, kapitan naszej reprezentacji, Robert Lewandowski.

Od początku meczu gospodarze starali się stawić czoła aktualnym mistrzom kraju. W pierwszych minutach stworzyli sobie nawet kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Żadna z ich prób jednak nie zakończyła się powodzeniem. Na odpowiedź klubu z Bawarii, kibice musieli uzbroić się w cierpliwość. Bayern nie atakował zbyt zaciekle, a na pierwszą bramkę w meczu przyszło nam czekać do 40 minuty spotkania. Na listę strzelców wpisał się niezawodny w tym sezonie Robert Lewandowski. Do przerwy, drużyna gości, mogła podwyższyć prowadzenie lecz rzutu karnego nie wykorzystał Thomas Mueller.

W drugiej połowie, wyższość Bayernu była już bardziej widoczna. Bawarczycy częściej atakowali na bramkę gospodarzy, a dogodne sytuacje bramkowe które sobie stwarzali,  przyniosły efekt w postaci gola w 62 minucie meczu. Gola na 2:0 zdobył Hiszpan Thiago Alcantara, a drugą asystę w meczu zanotował Mueller. Wynik spotkania na 3:0 ustalił Robert Lewandowski. Polak w 90 minucie meczu nie dał żadnych szans, w akcji sam na sam, bramkarzowi gospodarzy.

Dzięki tym dwóm trafieniom, Robert Lewandowski śrubuje imponujący bilans. Polak zdobył już 29. goli w trzydziestu oficjalnych meczach Bawarczyków. Popularny ,,Lewy” plasuje się na podium w klasyfikacji strzelców, zarówno w rozgrywkach krajowych jak i w Lidze Mistrzów. Bayern Monachium w półfinale Pucharu Niemiec zagra z Werderem Brema.