Falowanie i spadanie. Wysokie ciśnienie opuszcza Polskę. Co to oznacza? [wideo]

Telewizja Republika

To nie są dobre informacje zwłaszcza dla meteoropatów. Osoby wrażliwe na wahania ciśnienia mogą odczuwać problemy ze zdrowiem. Do takiej sytuacji dojdzie w nadchodzącym tygodniu. Aktualnie Polska podzielona jest na strefę bardzo wysokiego i umiarkowanego cisnienia. W części centralnej i wschodniej ciśnienie wynosi 1034 hpa. W ciągu kilkunastu godzin zwłaszcza w części centralnej i wschodniej obniży się o 15-20 hpa.

Biometeorolog Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej doktor Grzegorz Kaliński powiedział, że w związku z tym meteoropaci mogą odczuwać różne dolegliwości.

W zależności od cech indywidualnych, przebytych chorób i kondycji zdrowotnej mogą to być na przykład ucisk, kłucie lub dzwonienie w uszach, zakłócenia pracy serca, wahania ciśnienia krwi lub nadmierne pobudzenie objawiające się zdenerwowaniem, uczuciem niepokoju i trudnością w koncentracji. Zaleca się dużo snu i przebywania na świeżym powietrzu.

- Warto zapewnić sobie dodatkową dawkę relaksu i położyć się wcześniej spać. By ograniczyć niekorzystny wpływ pogody na organizm, warto również rozważyć ruch na świeżym powietrzu o nie za dużej intensywności, a także ograniczyć spożycie napojów pobudzających, na przykład kawy - wskazał biometeorolog IMGW.

Źródło: IAR/TVP3

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy