Facebook, WhatsApp i Instagram nie działają. Zapraszamy na Albiclę!

Artykuł

Od ok. godziny 17:30 nie działa serwis społecznościowy Facebook. Użytkownicy nie mogą również korzystać z powiązanego z nim Messengera. Awaria nie dotknęła portalu Albicla.com.

Problemy rozpoczęły się po godzinie 17:20. Serwis Downdetector.pl zbierający informacje o problemach z największymi stronami i usługami informuje, że Facebook, Instagram i WhatsApp nie działają. Użytkownicy z całego świata, w tym z Polski, nie mogą odświeżyć serwisu czy wysłać wiadomości. Eksperci twierdzą, że to może być problem z DNS-ami (Domain Name System - system nazw sieciowych). Problemy dotyczą zarówno aplikacji jak i wersji przeglądarkowych popularnych usług.

Pracownicy Facebooka nie mogą wejść do swoich biur z powodu niedziałających identyfikatorów - podaje "New York Times".

Awaria ma miejsce po niedzielnym wywiadzie w CBS. Francis Haugen, była pracownica firmy, ujawniła niepokojące informacje o działalności Facebooka. Powiedziała o braku dbałości o bezpieczeństwo. - Był konflikt interesów pomiędzy tym, co było dobre dla użytkowników, i tym, co było dobre dla Facebooka i Facebook przez cały czas wybierał działanie z korzyścią dla siebie - mówiła.

Ostatnia duża awaria serwisów należących do Facebooka miała miejsce w kwietniu tego roku. Oficjalny tweet tłumaczył wtedy, że przyczyną wystąpienia problemów była „zmiana konfiguracji” na całej platformie Facebooka.

Portal Albicla.com nie ma takich kłopotów. Zapraszamy do korzystania z tej platformy i z oferowanej przez nią wolności słowa. Albicla nie tylko działa, ale stała się dla wielu alternatywą i nadal rośnie w siłę. Jak wynika ze statystyk, jest coraz więcej zarejestrowanych użytkowników.

 

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy