Fabryka Broni w Radomiu ma nowego prezesa. Nowe stanowisko obejmie dr Wojciech Arndt

Artykuł
Od dwudziestu lat jest także wykładową akademickim
Fot. Twitter/@mblaszczak

Rada Nadzorcza Spółki wyłoniła prezesa zarządu Fabryki Broni Łucznik w Radomiu. Został nim dr Wojciech Arndt, który przejmie obowiązki od 1 listopada br.

Wojciech Arndt ma 50 lat, jest doktorem nauk prawnych na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i absolwentem UMK w Toruniu. 

W latach 2000-2001 pracował w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był szefem Gabinetu Politycznego Ministra Edukacji Narodowej, prof. Ryszarda Legutki (2007 r.). W latach 2007-2011 był prezesem Fundacji Ius et Lex, a także w latach 2007-2010 był współpracownikiem Rzecznika Praw Obywatelskich. Później m.in. pełnił funkcję koordynatora w Biurze Służby Prawnej Trybunału Konstytucyjnego. Obecnie adiunkt w Instytucie Politologii Akademii Ignatianum w Krakowie. Od 2015 roku pełnił w Polskim Holdingu Obronnym funkcję członka oraz przewodniczącego Rady Nadzorczej, a następnie Prezesa Zarządu. Poza działalnością związaną z obrotem specjalnym rozwijał działalność spółki w obszarze nowych technologii i bezpieczeństwa oraz nieruchomości. Ponadto od dwudziestu lat jest także wykładową akademickim na wielu polskich i zagranicznych uniwersytetach. 

Źródło: radioplus.com.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy