FIVB odebrała Rosji organizację mistrzostw. Zrobi je Polska! [wideo]

Tomasz Domański/Mirona Hołda 14-04-2022, 14:13
Artykuł
Telewizja Republika

- Mamy ogromne doświadczenie, Federacja pokazała, że potrafimy robić imprezy najwyższej rangi, damy sobie spokojnie radę -, zapewniał na antenie Telewizji Republika Wiesław Kozieł, wiceprezes Polskiej Ligi Siatkówki. Przypomnijmy, dziś podjęto decyzję o odebraniu Rosji organizowania Mistrzostw Świata w rozgrywkach mężczyzn. Wydarzenie decyzją FIVB przejęła Polska i Słowenia. Z kolei w przypadku rozgrywek kobiet mecze zorganizuje Polska i Holandia.

„Serce siatkówki bije w Polsce. Mamy wszystkie najważniejsze imprezy. Zostaliśmy docenieni”, stwierdził w programie Piotra Nisztora działacz PLS. Dodał, że dopóki Rosja nie zakończy tej zbrodniczej wojny, to nie powinna być dopuszczona do żadnej sportowej imprezy.

„Na imprezach międzynarodowych Rosjanie "szprycowali" się do oporu, a występowali pod szyldem Komitetu Olimpijskiego. Z jednej strony brali prochy, z drugiej startowali. Rosjanie muszą wiedzieć, że robią źle, że robią bardzo źle i nikt w żadnej kategorii nie będzie chciał z nimi rywalizować”, uznał gość Telewizji Republika.

Wiesław Kozieł stwierdził jednak, że „sport w dzisiejszych czasach jest tak powiązany z polityką, że trudno sobie wyobrazić, żeby nie był. Ten Infantino (szef FIFA, przyp. red), jest Włochem, ale z zachowania wygląda jak ruski. Kłamie, oszukuje. Perfekcyjnie się nauczył”, ocenił nasz gość.

Kozieł stwierdził też, że odsunięcie Rosji od organizowania mistrzostw to zasługa naszego kraju. „Dziękuję Panu Premierowi, Panu Ministrowi Sportu i Szefowi Polskiej Federacji Piłki Siatkowej”.

Nie wiadomo, które miasta będą gościć mistrzostwa. Jak wyjaśnił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski, „umowy podpisano zaledwie kilkadziesiąt godzin temu”. Jest za wcześnie na takie ustalenia - zaznaczył.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn Polska i Słowenia zorganizują już w sierpniu i we wrześniu. Z kolei Polska wspólnie z Holandią zorganizuje także kobiecy mundial (23 września - 15 października). Uczestników gościć będą m.in.: Gdańsk, Łódź i Gliwice. Z kolei na początku lipca w Gdańsku odbędzie się turniej eliminacyjny Ligi Narodów mężczyzn.

Nasz kraj po raz drugi będzie gospodarzem mistrzostw świata. W 2014 zorganizował je samodzielnie, a spotkania odbyły się w Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Krakowie, a mecz otwarcia rozegrano w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy