Ewakuacja obozu harcerskiego. Premier zwołuje sztab kryzysowy
Z powodu nawałnic ewakuowano obóz harcerski w województwie warmińsko-mazurskim. Z tego też powodu zwołano w piątek w Łukcie sztab kryzysowy, któremu przewodniczył premier Mateusz Morawiecki.
68 harcerzy ze szczepu 169. Warszawskiej Drużyny Harcerskiej zostało ewakuowanych z okolic miejscowości Białka do szkoły podstawowej w Łukcie. Na szczęście z powodu nawałnic nikt nie ucierpiał. Z harcerzami spotkał się premier Morawiecki.
W sztabie kryzysowy, któremu przewodniczył premier, uczestniczyli ponadto wiceminister Olga Semeniuk, wojewoda Artur Chojecki, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP, wójt gminy Łukta a, a także przedstawiciele policji oraz ZHR.
Podczas narady przedstawiono bieżącą sytuację bytową uczestników obozu oraz meteorologiczną. Harcerze otrzymali z magazynu zarządzania kryzysowego wojewody koce, śpiwory i maseczki. Jutro odbędzie się dalsza ewakuacja harcerzy do nowego obozu, w której pomoże straż i wojsko.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Uprowadzili ich Rosjanie, teraz spotkali się z papieżem. "On dał nam do zrozumienia, że nas rozumie”
Wystawiono listy gończe za uczestnikami afery korupcyjnej na Ukrainie. Wśród ściganych jest współpracownik Zełenskiego
Najnowsze
Tusk prowadzi wojnę przeciwko Prezydentowi Nawrockiemu!
Wystawiono listy gończe za uczestnikami afery korupcyjnej na Ukrainie. Wśród ściganych jest współpracownik Zełenskiego
Arent alarmuje: Jesteśmy w strefie wojny, a rząd nie panuje nad służbami