Europa Wschodnia ważniejsza dla Niemiec niż Chiny. Tagesspiegel: Polska przykładem cudu gospodarczego

Artykuł
Polska od 2020 roku zajmuje piąte miejsce na liście partnerów handlowych Niemiec
pixabay/geralt

Niemiecka gazeta chwali Polską gospodarkę. ,,Tagesspiegel" pisze o naszym kraju jako o przykładzie cudu gospodarczego.

Według gazety Grupa Wyszehradzka z Polską na czele ma w czasie pandemii dla stabilizacji gospodarczej Niemiec znacznie większe znaczenie niż Chiny.

- Grupa Wyszehradzka z Polską na czele ma w czasie pandemii dla stabilizacji gospodarczej Niemiec znacznie większe znaczenie niż Chiny. Polska jest przykładem cudu gospodarczego (...) Wszyscy mówią o Chinach, a przecież cztery kraje UE na Wschodzie Europy są ważniejsze dla stabilizacji niemieckiej gospodarki w czasach pandemii koronawirusa - pisze w niemieckim Tagesspiegel cytowany przez polskojęzyczną wersję Deutsche Welle Christoph von Marschall.

Gazeta zaznacza, że gospodarka naszego kraju od 30 lat nieprzerwanie rosła. Obecnie Polska zajmuje piąte miejsce na liście partnerów handlowych Niemiec, za Chinami, Holandią, USA i Francją, ale przed Rosją, Włochami czy Wielką Brytanią.

Według danych zawartych w artykule w ubiegłym, ,,pandemicznym” roku stanowiła 9,5% handlu zagranicznego Niemiec i wynosiła 212 mld euro.

Gazeta powołała się na najnowsze dane Komisji Wschodniej Niemieckiej Gospodarki (Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft).

Źródło: tagesspiegel

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy