Przejdź do treści
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Euro 2020. Włosi dostaną wielkie pieniądze za triumf. Ile zarobili?

Źródło: Fot: Twitter/Euro 2020

Reprezentacja Włoch została triumfatorem Mistrzostw Europy. Zgodnie z przewidywaniami zarobią najwięcej. Squadra Azzurra na Euro 2020 zarobili dla włoskiej federacji 34 mln euro.

Włosi na Euro grali fantastycznie, dopiero w finale pierwsi stracili gola. Wytrwali i pokonali Anglię na ich Wembley 1:1 (3:2). Anglicy nie kryli rozpaczy i jeden po drugim zdejmowali srebrne medale z szyi. Anglicy zrobili dla swojej federacji trochę mniej niż Italia- 30,25 mln euro.

Reprezentacja Polski, która zajęła na Euro... 21 miejsce na 24 drużyny grające w turnieju, zarobiła dla Polskiego Związku Piłki Nożnej… zaledwie 750 tys. euro.

Każda z reprezentacji, która awansowała na Mistrzostwa Europy, zarobiła na samym awansie po 9,25 mln euro. Do wszystkich wyliczeń trzeba jeszcze dodać premie za zwycięstwa, remisy czy zdobyte bramki. Premie rosły także z każdą kolejną fazą turnieju.

 

???????? Tell us how this feels, Italy fans! ????@azzurri | #ITA | #EURO2020 pic.twitter.com/FY0q9dGT7P

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) July 11, 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

Usunięto obraz. 

Portal TV Republika

Wiadomości

Anthony Albanese

Atak na plaży w Sydney napędzany ideologią ISIS

Donald Trump pozywa BBC na nawet 10 miliardów dolarów

Syn Roba Reinera aresztowany w związku ze śmiercią reżysera i jego żony

Masowy ubój bydła we Francji. Rolnicy protestują

Australia: wśród ofiar dwoje Węgrów. Ocalała z Holokaustu

Ponad 80% Węgrów obawia się zagranicznej ingerencji w wybory

Propalestyńska grupa ekstremistyczna: zamachy w Los Angeles

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Kowalski: Tusk i jego ekipa to nowotwór, który rozbija polskie państwo

Szczyt w Berlinie. Europejscy przywódcy przedstawili wspólne oświadczenie w sprawie Ukrainy

Bundestag bez internetu podczas wizyty Zełenskiego

"Nowa rzeczywistość, a metody wciąż te same". Prezydent reaguje na szokujący atak na Cenckiewicza

Goście Danuty Holeckiej w Republice ostro o Czarzastym i atakach na prezydenta

Zapadł wyrok w głośnej sprawie dziennikarzy TVN Turbo. Dziennikarze zabrali głos

Rdesiński mocno: Czuchnowski to nie dziennikarz - to cyngiel polityczny!

Najnowsze

Anthony Albanese

Atak na plaży w Sydney napędzany ideologią ISIS

Marika Pogany

Australia: wśród ofiar dwoje Węgrów. Ocalała z Holokaustu

Wiktor Orban

Ponad 80% Węgrów obawia się zagranicznej ingerencji w wybory

planowali zamachy w Los Angeles

Propalestyńska grupa ekstremistyczna: zamachy w Los Angeles

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Donald Trump

Donald Trump pozywa BBC na nawet 10 miliardów dolarów

Nick Reiner

Syn Roba Reinera aresztowany w związku ze śmiercią reżysera i jego żony

protesty rolników we Francji

Masowy ubój bydła we Francji. Rolnicy protestują