Euro 2020. „We Are The People”, czyli piłkarskie emocje z muzyką w tle

Utwór opowiada o poczuciu wspólnoty
Fot. twitter/Roro89F

Hymn Euro 2020 nosi nazwę „We Are The People”. Producentem muzycznym utworu jest Martin Garrix, a swoich wokali użyczyli Bono i The Edge z zespołu U2.

Prace nad oficjalnym hymnem mistrzostw wystartowały trzy lata. Martin Garrix od samego początku typował wokal Bono. 25-letni znany holenderski DJ zaprosił do współpracy Bono oraz The Edge. Obaj są członkami irlandzkiego zespołu rockowego U2.

- Tworzenie muzyki do jednej z największych imprez sportowych na świecie razem z Bono i The Edge było niesamowitym doświadczeniem. Jestem bardzo dumny z tego, co razem zrobiliśmy i nie mogę się doczekać, aby w końcu podzielić się tym ze światem! - wyznał Garrix.

- „We Are The People” przypomina nam, że piosenka może odpowiadać na wyzwania, przed którymi stoi świat w danym momencie i stanowić ujednoliconą odpowiedź. Jest to hymn, który wszyscy możemy śpiewać, skądkolwiek pochodzimy, a zwłaszcza w Europie, gdzie turniej UEFA przyciągnie uwagę całego świata - dodał.

Utwór opowiada o poczuciu wspólnoty, która idealnie wpasowuje się do tematu mistrzostw, którym jest jedność.

Hymn Euro 2020 po raz pierwszy zostanie wykonany na żywo już dzisiaj, podczas ceremonii otwarcia na Stadio Olimpico w Rzymie.

Historia oficjalnych hymnów mistrzostw Europy w piłce nożnej rozpoczęła się w 1992 r. Artyści pochodzący ze Szwecji, Towe Jaarnek i Peter Joeback wykonali pierwszy utwór, który miał promować turniej.

Polska również ma swoją propozycję na tegoroczne mistrzostwa. Beata Łubczonek, czyli „Teściowa śpiewa" opublikowała utwór, który podsyca piłkarskie emocje. Wokalistka połączyła warszawsko-folkową muzykę z mocnym odniesieniem do współczesności.

Źródło: goal

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy