Euro 2020. Szwedzi o meczu z Polską: Właśnie przed takimi meczami psychika rozgrzewa się do czerwoności

Artykuł
Polska reprezentacja podczas treningu
Twitter/Łączy nas piłka

Zdaniem szwedzkich piłkarzy mecz z Polską na Euro 2020 będzie na pewno pełen napięcia, nerwów i dramaturgii, lecz na murawę stadionu w Sankt Petersburgu wybiegną w środę ze „stuprocentowym skupieniem na zwycięstwo”.

- O takich meczach, kiedy myśli się o nich przez kilka dni bez przerwy i rozważa możliwe scenariusze przed snem, każdy ambitny piłkarz marzy już w dzieciństwie i w końcu nadchodzi taki dzień — powiedział Mikael Lustig.

Robin Quaison ocenił: „właśnie przed takimi meczami psychika rozgrzewa się do czerwoności, czekając na pierwszy gwizdek sędziego. To jest właśnie prawdziwy futbol, w którym stawka dla obu drużyn jest wysoka”.

- Polska chce wygrać i musi, aby grać dalej, ale to zależy od nas. Jest to bardzo silny fizycznie i zmotywowany zespół z fantastycznym napastnikiem, który jest w stanie zmienić wynik meczu — dodał.

Pilnować Lewandowskiego

Obrońca Manchesteru United Viktor Lindeloef stwierdził, że dla niego będzie to walka od pierwszej do ostatniej sekundy meczu, bowiem to on będzie odpowiedzialny za pilnowanie Roberta Lewandowskiego. „Wiem, że wystarczy ułamek sekundy zagapienia się, a on to wykorzysta jak wyczekujący drapieżnik” - dodał.

Kilku szwedzkich piłkarzy w niedzielę złamało przepisy sanitarne na zgrupowaniu w Goeteborgu, zamawiając swoich prywatnych fryzjerów, aby — jak wyjaśnili -dobrze wyglądać na zbliżeniach po strzeleniu bramki.

Selekcjoner Janne Andersson był bardzo niezadowolony, lecz później przyznał, że „jeżeli stylizacja włosów jest dla nich tak ważna, a wygląda na to, że poważnie się szykują na ten mecz, to może się przełożyć na morale”.

Dla Polaków to czwarte Euro

Polacy zainaugurowali Euro 2020 od przegranej ze Słowacją (1:2), później zremisowali z Hiszpanią (1:1). Kadrę Paulo Sousy czeka jeszcze decydujący mecz ze Szwecją (23 czerwca, Sankt Petersburg).

Dla biało-czerwonych jest to czwarty występ w tej imprezie. Dotychczas dwukrotnie odpadli po fazie grupowej, a pięć lat temu dotarli do ćwierćfinału, przegrywając w nim w serii rzutów karnych z późniejszym triumfatorem — Portugalią.

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostało przełożone o rok. Turniej rozpoczął się 11 czerwca w Rzymie. Finał zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie.

banner_euro_750x200_v2_00237_670_19

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy