Euro 2020. Paulo Sousa wśród najgorszych trenerów turnieju

Artykuł
Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa
Fot.: Twitter/@PilkaNozna_pl

Tegoroczne piłkarskie mistrzostwa Europy nie były udane dla polskiej reprezentacji. Obok znanych europejskich szkoleniowców, na liście najgorszych trenerów turnieju znalazł się niestety także selekcjoner biało-czerwonych.

Polacy byli jedną z najgorszych drużyn na tegorocznym Euro. Dwie porażki i remis sprawiły, że biało-czerwoni pożegnali się z turniejem na fazie grupowej. To główny powód tego, że Paulo Sousa trafił do grona najgorszych trenerów Euro 2020. Portal soccer.ru wymienił też kilku innych szkoleniowców, których zespoły zawiodły. 

Wśród nich, znaleźli się m.in. selekcjoner reprezentacji Portugalii Fernando Santos, trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew czy szkoleniowiec aktualnych mistrzów świata - Didier Deschamps. 

W niechlubnym gronie skończył także były trener Legii Warszawa- Rosjanin Stanisław Czerczesow. Jak pisze soccer.ru, rosyjska reprezentacja pod jego wodzą zagrała „tak obrzydliwie, że po prostu nie można przymknąć oka na tę porażkę”.

Aktualnie, na mistrzostwach Europy pozostały cztery zespoły. W pierwszym półfinale Włosi zmierzą się z Hiszpanią (wtorek). Dzień później, Anglia podejmie Duńczyków. Finał Euro 2020 odbędzie się 11 lipca.

 

banner_euro_750x200_v2_00237_670_08_670_03_670_01

 

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy