Euro 2020. Niedziela dla grupy A
W niedzielę rozegrano dwa mecze w grupie A. Były to ostatnie spotkania pierwszej fazy Euro 2020 w tej grupie.
W meczu z Walią drużyna Włoska odniosła zwycięstwo 1:0, tym samym przechodząc do 1/8 finałów. Z kolei Turcja przegrała ze Szwajcarią 1:3, co dla drużyny znad Bosforu oznacza powrót do domu.
Zwycięstwo z Turcją nie oznacza jednak dla szwajcarskich piłkarzy awansu do 1/8 finałów. Po trzech rozegranych meczach uzyskała ona 4 punkty, tyle samo co drużyna Walii.Na korzyść tej ostatniej przemawia jednak bilans bramek i to Walijczycy mogą świętować awans.
Reprezentacja Szwajcarii ma jeszcze szansę na wejście do 1/8 finałów, jako jedna z czterech najlepszych drużyn, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach.
Punktacja po ponad tygodniu spotkań wygląda następująco:
Grupa A
Włochy - 9 pkt, Walia - 4 pkt, Szwajcaria - 4 pkt, Turcja - 0 pkt;
Grupa B
Belgia - 6 pkt, Rosja - 3 pkt, Finlandia - 3 pkt, Dania - 0 pkt;
Grupa C
Holandia - 6 pkt, Ukraina 3 - pkt, Austria - 3 pkt, Macedonia Północna - 0 pkt;
Grupa D
Czechy - 4 pkt, Anglia - 4 pkt, Chorwacja - 1 pkt, Szkocja - 1 pkt;
Grupa E
Szwecja - 4 pkt, Słowacja - 3 pkt, Hiszpania - 2 pkt, Polska - 1 pkt;
Grupa F
Francja - 4 pkt, Niemcy - 3 pkt, Portugalia - 3 pkt, Węgry - 1 pkt.
Najnowsze
IPN: nie „tragiczna śmierć”, lecz masowy mord. Ostra reakcja na ukraiński komunikat
Tusk ma gest. Minimalna płaca godzinowa wzrośnie o... 90 groszy
Zakończenie wojny jest na wyciągnięcie ręki? Załenski podał konkretne daty