Euro 2020. Mecz Węgry - Portugalia 0:3

Niemal 67 tys. kibiców pojawiło się stadionie im. Ferenca Puskasa

Dzisiaj jest piąty dzień piłkarskich mistrzostw Europy. Mecz Węgry - Portugalia to pierwsze spotkanie grupy F, która potocznie uważana jest za najtrudniejszą. Trzy bramki sprawiły, że po zwycięstwo w tym meczu sięgnęli Portugalczycy, czyli aktualni mistrzowie Europy.

W pierwszej połowie spotkania Portugalia straciła kilka okazji do zdobycia punktów. Dobre sytuacji zmarnowali m.in. Bernardo Silva, Diogo Jota oraz Cristiano Ronaldo. Portugalczycy utrzymywali się zdecydowanie dłużej przy piłce. Jednak przewaga w posiadaniu nie przynosiła im żadnych korzyści.

Reprezentacja węgier w 81. minucie miała szansę na zdobycie punktu. Szabolcs Schon trafił do siatki, jednak powtórki pokazały, że 20-latek wcześniej był na spalonym.

W 84. minucie gola strzelił Raphael Guerreiro. Była to pierwsza bramka dla reprezentacji Potrugali. 2 minuty później Cristiano Ronaldo poprawił wynik. Piłkarz został tym samym samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców wszech czasów na Euro. Portugalczyk w 92. minucie po akcji z Rafa Silvą zawodnik Juventusu minął Gulacsiego, a następnie skierował piłkę do pustej bramki.Tym samym Portugalia wygrała z Węgrami 3:0.

Niemal 67 tys. kibiców pojawiło się stadionie im. Ferenca Puskasa, by wspierać piłkarzy obu reprezentacji.

Węgry - Portugalia 0:3 (0:0)
Bramki: Raphael Guerreiro (84), Cristiano Ronaldo (87-karny i 90+2)
Żółte kartki: Loic Nego, Willi Orban - Ruben Dias
Węgry: Peter Gulacsi - Endre Botka, Willi Orban, Atilla Szalai - Adam Nagy, Gergo Lovrencics, Laszlo Kleinheisler, Andras Schafer (65. Loic Nego), Attila Fiola (88. Kevin Varga) - Adam Szalai, Roland Sallai
Portugalia: Rui Patricio - Nelson Semedo, Ruben Dias, Pepe, Raphael Guerreiro - Danilo, William Carvalho (81. Renato Sanches), Bruno Fernandes (89. Joao Moutinho) - Cristiano Ronaldo, Diogo Jota (81. Andre Silva), Bernardo Silva (71. Rafa Silva)

Źródło: twitter/RepublikaTV, twitter/EURO2020