Euro 2020. Kumulacja politycznych gestów na meczu Anglia - Niemcy

Artykuł
Piłkarze reprezentacji Anglii klękają w hołdzie dla BLM przed meczem z Polską.
Fot.: Twitter/@piotr_physic

Dzisiejszy mecz między reprezentacjami Anglii i Niemiec będzie nie tylko wydarzeniem sportowym. Kapitanowie obydwu drużyn zapowiedzieli już, że założą tęczowe opaski, a ich zespoły mają kleknąć przed grą w hołdzie dla Black Lives Matter.

Kapitanowie reprezentacji Niemiec i Anglii: Manuel Neuer i Harry Kane założą podczas meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy tęczowe opaski, aby uczcić kończący się właśnie „Miesiąc dumy”, obchodzony przez środowiska LGBT+ i ich sympatyków. 

UEFA wszczęła wcześniej śledztwo w sprawie niemieckiego bramkarza i jego tęczowej opaski, gdyż istniały przesłanki, że złamał on regulamin organizacji, zakazujący przyozdabiania piłkarskiego stroju elementami wyrażającymi treści polityczne, religijne bądź rasowe. Dochodzenie w tej sprawie zostało jednak szybko umorzone, gdyż uznano, iż Neuer barwy LGBT+ przywdział „w dobrej sprawie”.

To jednak nie koniec. Do anglików, którzy zwyczajowo klękają przed każdym meczem w geście hołdu dla ruchu Black Lives Matter walczącego z „rasową niesprawiedliwością”, dołączą także i Niemcy. 

- Popieramy wszystkie te wartości i uważamy za słuszne, by występować w ich obronie”- powiedział dziennikarzom trener reprezentacji Niemiec Joachim Löw – Drużyna przedyskutowała, co robić i przekazała nam, że również uklęknie. To wielki gest.

 

banner_euro_750x200_v2_00237_670 

 

 

Źródło: Sky sports

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy