Euro 2020. Kolejny dzień rozgrywek fazy grupowej

Belgia zagra z Danią o godz. 18

Wczoraj po pięknym meczu przeciw Szwajcarii Włosi zapewnili sobie awans w mistrzostwach Europy. Rosjanie obalili Finlandię, a Walia ujarzmiła „czarnego konia” mistrzostw, czyli Turcję. Dziś na Euro 2020 Ukraina zagra z Macedonią, Dania z Belgią, a Holandia zmierzy się z Austrią.

Dziś o godz. 15 Ukraina zmierzy się z Macedonią Północną. Obie drużyny muszą walczyć o punkty, bo poniosły porażki. Ukraina uległa uległa Holandii, a Macedonię pokonała Austria. Zawodnicy obu drużyn nie poddawali się jednak bez walki silniejszym rywalom, więc dzisiejszy mecz może być interesujący.

Na piłkarską ucztę liczymy o godz. 18, kiedy Dania zmierzy się z Belgią. Po dramatycznych chwilach, gdy na murawie reanimowano Christiana Eriksena, Dania przegrała z Finlandią. Napastnik reprezentacji Belgii Romelu Lukaku zapowiedział, że w 10. minucie (Eriksen gra z numerem 10) meczu piłka zostanie wybita na aut, aby minutowym aplauzem oddać hołd Eriksenowi.

Belgia wie, że druga wygrana po zwycięstwie nad Rosją da im awans do 1/8 finału EURO 2020. Do Czerwonych Diabłów wraca po kontuzji Axel Witsel. Zagrać może też Kevin De Bruyne, który wznowił treningi po obrażeniach twarzy.

Fani nie odpuszczą także meczu o godz. 21. Holandia zagra z Austrią. W meczu otwierającym rywalizację w grupie C reprezentacja Austrii pokonała debiutującą reprezentację Macedonii Północnej 3:1. Dla Austriaków był to pierwszy triumf w historii w mistrzostwach Europy.

banner_euro_750x200_v2_00237_670

Źródło: Portal TV Republika