Euro 2020. Hiszpańskie media chwalą Lewandowskiego. Szwedzi mogą się bać

Artykuł
Media zaznaczają, że zespołowi Sousy udało się stawić czoła drużynie Hiszpanii
Fot. twitter/nipun_mudgal

Dziennikarze z Hiszpanii zgodnie stwierdzili, że Robert Lewandowski jest kluczową postacią dla remisu Polski w sobotnim meczu przeciwko zespołowi „La Roja”.

Według dziennikarzy z katalońskiego „Sport" oraz „AS" w sobotę na stadionie La Cartuja w Sewilli „pełno było” Lewandowskiego. Uważają, że po meczu przeciwko Słowacji Lewandowski drastycznie zmienił swoją postawę.

- Sobotni remis nie tylko uspokoi zespół prowadzony przez Paulo Sousę, ale i kapitana biało-czerwonych - podał „Sport".

- Szwedzi mogą już się bać polskiego killera. Nie będzie już odczuwał tak wielkiej presji, jak przed występem na La Cartuja - dodali dziennikarze.

Sziennik zaznaczył, że mimo tylko jednego punktu, sytuacja Polski jest stosunkowo komfortowa, a do zajęcia drugiego miejsca w grupie może jej wystarczyć zaledwie jednobramkowa wygrana.

- Cudownie zdobyta bramka przez Lewandowskiego i skuteczność Polaków w obronie przedłużyły szanse biało-czerwonych na wyjście z grupy E, a także dowiodły słuszności obranej taktyki Sousy grania trzema środkowymi obrońcami - napisano w dzienniku „Mundo Deportivo”.

Radio Marca pochwaliła selekcjonera za mądrą strategię obraną na mecz w Sewilli. Dziennikarze wskazali, że szczególnie dobrze Polacy zagrali na początku spotkania oraz w jego drugiej połowie.

Media zaznaczają, że zespołowi Paulo Sousy udało się stawić czoła drużynie Hiszpanii grając od pierwszych minut zawodnikami z niewielkim stażem w kadrze, takimi jak Tymoteusz Puchacz i Jakub Moder. Rozgłośnia Radio Marca odnotowuje też wprowadzenie na boisko w trudnym okresie dla zespołu Polski zaledwie 17-letniego i mało doświadczonego Kacpra Kozłowskiego.

Dziennika „AS" przed ostatnim grupowym spotkaniem Hiszpanów domaga się zmian w ustawieniu podopiecznych Luisa Enrique oraz większej skuteczności. Gazeta przypominając, że choć Alvaro Morata zdobył w sobotę bramkę, wypomina mu nieskuteczność przy innych sytuacjach meczu.

banner_euro_750x200_v2_00237_670_08_670_03_670_02

Źródło: radio.opole

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy