Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili około 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
13:53 UE: Szefowa KE zadeklarowała wsparcie dla Armenii w związku z presją gospodarczą ze strony Rosji
13:23 Polska: IMGW ostrzega przed burzami, intensywnymi opadami deszczu i gwałtownymi wzrostami stanu wód
13:02 Sri Lanka: 12 osób zginęło w pożarze domu opieki dla starszych
12:30 Małopolskie: Odnaleziono wrak śmigłowca; w katastrofie w Beskidzie Wyspowym zginął 30-letni pilot
11:39 AFP: nie żyje francusko-irańska autorka komiksów i reżyserka Marjane Satrapi
11:13 Opolskie: Kwietne dywany ułożono w czterech miejscowościach regionu
09:12 Śląskie: Ponad 2300 strażaków interweniowało w związku z intensywnymi opadami deszczu
08:53 Beskidy: W górach deszczowy poranek; warunki na szlakach trudne
Ważne Ukazała się najnowsza książka prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie W sobotę 6 czerwca o godz. 18.00 przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbędą się uroczystości związane z 16. rocznicą jego beatyfikacji. Jednym z wyjątkowych punktów wydarzenia będzie posadzenie drzewka tatrzańskiego przez górali
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" zapraszają na Jubileuszowe Spotkanie Czcicieli Męczenników z Pariacoto, 06-07 czerwca, Kalwaria Pacławska
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Poznań zaprasza na spotkanie z Posłem Januszem Kowalskim i konstytucjonalistą dr. Oskarem KIDĄ. 8 czerwca, godz. 18:00. Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20, Poznań
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Elbląg i poseł Teresa Wilk zapraszają na spotkanie z legendą Solidarności Adamem Borowskim. 9 czerwca, godz.17:00, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego filia w Elblągu, ul. Stoczniowa 10
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Jelenia Góra zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem. 10 czerwca, godz. 18:00, aula w domu katechetycznym, ul. Mikołaja Kopernika 1, Jelenia Góra
Wydarzenia Informujemy, że powstał 565. Klub „Gazety Polskiej” w Hajnówce (woj. podlaskie)
Wydarzenia Informujemy, że reaktywował się Klub "Gazety Polskiej" Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie)
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" Kołobrzeg, Koszalin zapraszają na spotkanie dr. Markiem Wochem 6 czerwca, godz. 16:00. Hotel Stary Koszalin, ul. Szczecińska 32
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Bytom zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem 15 czerwca, godz. 17:00 Aula przy parafii WNMP na rynku w Bytomiu.

Erdogan: Turcja jest gotowa zorganizować rozmowy Zełenskiego z Putinem

Źródło: fot. Pap

Naszym celem jest doprowadzenie do jak najszybszych rozmów przywódców Ukrainy i Rosji. Zgłaszamy gotowość, by zorganizować takie spotkanie, o czym poinformuję Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina - zadeklarował w czwartek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, cytowany przez turecką agencję Anatolia.

"Mam nadzieję na pozytywną reakcję obu liderów, ponieważ zarówno Zełenski, jak też Putin darzą Turcję zaufaniem" - oświadczył Erdogan podczas spotkania z dziennikarzami, towarzyszącymi mu podczas oficjalnej wizyty w Uzbekistanie.

Turecki przywódca odniósł się także do planów Ukrainy związanych z akcesją do Unii Europejskiej. "Uważam, że wiele państw członkowskich UE, może za wyjątkiem kilku, powinno traktować starania Ukrainy w bardziej poważny sposób. Poza tym mamy doniesienia, że prezydent Putin nie sprzeciwia się członkostwu Ukrainy w UE. Podczas rozmowy z nim (Putinem - PAP) chciałbym usłyszeć to od niego osobiście" - przekazał Erdogan.

Prezydent Turcji pozycjonuje się jako mediator w ukraińsko-rosyjskich negocjacjach pokojowych. Erdogan zwrócił się do delegacji obu państw przed rozmowami, które odbyły się w Stambule 29 marca, wzywając do zawieszenia broni i poszukiwania rozwiązań dyplomatycznych.

Z kolei w czwartek Erdogan potwierdził, że Turcja byłaby gotowa wystąpić w roli jednego z gwarantów bezpieczeństwa Ukrainy.

CZYTAJ: Erdogan: Będziemy wspierali wysiłki w celu zakończenia konfliktu Rosji z Ukrainą

PAP