Elementy współpracy gospodarczej między Polską a Chinami

Artykuł
Współpraca oparta na wzajemności, równym dostępie do rynków i niedyskryminacji między Polską a Chinami.
Fot. PAP/Mateusz Marek

Szef MSZ Zbigniew Rau spotkał się w czwartek z nowym ambasadorem Chin w Polsce Sun Linjiang. Podczas rozmowy minister podkreślił bardzo dobrą dynamikę relacji dwustronnych z Chinami, pomimo negatywnych skutków pandemii - poinformował polski resort dyplomacji.

Jak podkreślono w komunikacie MSZ, Sun Linjiang rozpoczyna urzędowanie w Polsce i spotkanie z Rauem było pierwszą rozmową po objęciu przez ambasadora funkcji w Polsce.

- W czasie rozmowy minister Rau podkreślił bardzo dobrą dynamikę relacji dwustronnych z Chinami, pomimo negatywnych skutków pandemii. Omówiono stan relacji politycznych, w tym kontakty na najwyższych szczeblach państwowych oraz przygotowania do III Komitetu Międzyrządowego, którego realizacja zaplanowana jest grudzień tego roku - czytamy.

Poruszono także najważniejsze elementy współpracy gospodarczej Polski i Chin, które powinny być oparte na wzajemności, równym dostępie do rynków i niedyskryminacji – co podkreślił minister Rau.

Podczas spotkania omówiona została także kwestia bezpieczeństwa w regionie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji na wschodniej granicy Polski.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy