Eksplozja pod Berlinem. Płonie las Grunewald, trwa walka z żywiołem

Artykuł
Twitter/@SenWGPG

Wielka eksplozja w składzie materiałów wybuchowych pod Berlinem. W jej wyniku płonie las Grunewald. „Ogień objął co najmniej 1,5 hektara lasu, doprowadzając m.in. do czasowego wstrzymania ruchu pociągów między Berlinem a Poczdamem - informuje portal „Tagesschau”.

Pożar wybuchł nad ranem z nieznanych jeszcze przyczyn w składzie z materiałami wybuchowymi i fajerwerkami. W akcji gaśniczej uczestniczy ponad 100 zespołów straży pożarnej, do pomocy wezwano też wojsko. Jak szacują strażacy, walka z ogniem może potrwać cały dzień. - Sytuacja jest skomplikowana. Dużym wyzwaniem jest panująca w lesie Grunewald susza i wciąż znajdująca się w miejscu pożaru amunicja. Rano raz za razem dochodziło do kolejnych detonacji – wyjaśnił rzecznik straży pożarnej. Ogień nadal się rozprzestrzenia, ale obszary zamieszkane są bezpieczne – najbliższe budynki znajdują się ponad 2 km dalej.

„Podczas pierwszej eksplozji nikt nie został ranny. Jej przyczyny nie są jeszcze znane” – poinformowała z kolei policja. Znaleziona amunicja jest składowana na placu i rozbrajana w kontrolowany sposób przez policyjnych saperów.

Pożar spowodował utrudnienia (czasowe zamknięcie lub objazdy) ruchu kolejowego między Berlinem a Poczdamem i Wannsee. Jak szacuje Deutsche Bahn, taka sytuacja potrwa co najmniej do południa.

 

 

 

 

 

Źródło: PAP, Twitter/@rbb24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy