Eksmisja Palestyńczyków w Jerozolimie. Sąd Najwyższy odroczył rozprawę

Artykuł
W niedzielę o przerwanie przemocy w Jerozolimie apelował papież Franciszek.
Fot. pixabay/succo

Na wniosek prokuratora generalnego Izraelski Sąd Najwyższy odroczył poniedziałkową rozprawę dotyczącą eksmisji Palestyńczyków ze Wschodniej Jerozolimy.

Izraelski Sąd Najwyższy miał rozpatrzyć apelację w sprawie planowanej eksmisji kilku palestyńskich rodzin z położonej we Wschodniej Jerozolimie dzielnicy Szejch Dżarra. Od 1967 r. te tereny są okupowane przez Izrael.

Wcześniej sąd niższej instancji uznał roszczenia izraelskich osadników i zdecydował na przesiedlenie rodzin.

Do Sądu Najwyższego zwrócili się palestyńczycy. Prosili o wysłuchanie, przed podjęciem decyzji, opinii prokuratora generalnego Izraela Awichaja Mandelblita.

Jego rzecznik przekazał, że Sąd Najwyższy przychylił się do tego wniosku i odroczył rozprawę. Nowe posiedzenie w tej sprawie ma zostać zwołane w ciągu 30 dni.

W Jerozolimie od kilku dni dochodzi do gwałtownych starć. Jedną z głównych przyczyn są plany wysiedleń Palestyńczyków z terenów, na których mają powstać kolejne izraelskie osiedla.

W sobotę w starciach pomiędzy izraelską policją a palestyńskimi demonstrantami zostało rannych ponad 50 osób. Izraelska policja użyła granatów ogłuszających, gumowych kul, a także armatki wodnej.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy