Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
17:10 Trump: myślę, że Putin odczuwa presję i chce zakończyć wojnę w Ukrainie
16:37 Austria: sąd wymierzył kary ośmiu lat więzienia dla Syryjczyków związanych z reżimem Asada
15:56 Rutte: chińska próba rakietowa pokazuje, że Sojusz nie może być naiwny wobec Chin
15:20 Wielka Brytania: sankcje za opracowywanie toksyn, którymi otruto Nawalnego
14:31 Pomorskie: Prokuratura wszczęła śledztwo po wypadku, w którym zginęły cztery osoby
13:33 IMGW: Najbliższe dni przyniosą przelotne opady deszczu, a w górach silne porywy wiatru
13:25 86 lat temu zginął pierwszy więzień niemieckiego obozu Auschwitz - Dawid Wongczewski
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wlkp. zaprasza na spotkanie z Dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy 6 lipca, godz. 19:00 Wieczernik, Parafia Pierwszych Męczenników, ul. W. Pluty 7, Gorzów Wlkp.
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Pucku oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z posłem Patrykiem Wichrem. 8 lipca (środa), o godz. 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim. Po spotkaniu odbędzie się Msza za Prezydenta RP w puckiej farze
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytowie zaprasza na spotkanie otwarte z Michałem Kowalskim Posłem na Sejm RP do Mądrzechowa k. Bytowa w dniu 10 lipca 2026 r. na godz. 15.00, ul. Sportowców 19, świetlica wiejska
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Bartoszyce zaprasza na uroczystości upamiętniające Ofiary Zbrodni Wołyńskiej 11 lipca, godz. 10:00 Msza św. w Kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Godz. 11:00 Uroczystości na Placu przy pomniku Orła Białego, Bartoszyce
Wydarzenie Ruch Obrony Granic zaprasza na Mszę Świętą w intencji Polskich Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez banderowskie oddziały OUN-UPA na Wołyniu. Liturgia odbędzie się 11 lipca o godzinie 11:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w Częstochowie
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa oraz Młodzieżowy Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zapraszają na Mszę Św. w intencji Ofiar Rzezi Wołyńskiej 11 lipca, godz. 11:00 Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Tychy zaprasza na Marsz Wołyński 11 lipca, godz. 16:00 Msza Św. w Kościele pw. Św. Rodziny w Tychach. Godz. 17:00 Wymarsz spod Kościoła na Cmentarz Komunalny w Wartogłowcu
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Gliwice zaprasza na obchody 83 Rocznicy Krwawej Niedzieli, 11 lipca, godz.17:45, Msza św. Kościół Garnizonowy p.w. Św. Barbary. Po Mszy przejście do kaplicy „Golgota Polska”, pod tablicę „Ludobójstwo na Kresach”, Gliwice
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Iława zaprasza na Miejskie Obchody Narodowego Dnia Ofiar Rzezi Wołyńskiej 11 lipca, godz. 18:00 Msza Św. w kościele pw Przemienienia Pańskiego w Iławie. Po mszy św świadectwa wołyńskie i światełko dla Wołynia
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Łódź zaprasza na Mszę Św. upamiętniającą 83 rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu. 11 lipca, godz. 18:00 Kościół p.w.św. Teresy ul. Kopcińskiego 1/3, Łódź. Po mszy św. spotkanie z prof. Przemysławem Żurawskim vel Grajewskim.

Welconomy Forum in Toruń 2023. Sektor zdrowotny jednym z kluczowych tematów

Źródło: Materiały prasowe

Podczas tegorocznego „Welconomy Forum in Toruń 2023” część debat zostanie poświęcona zagadnieniom dotyczącym ochrony zdrowia, zostaną poruszone zarówno kwestie związane ze sztuczną inteligencją w sektorze zdrowia, jak i trendami na rynku pracy. Podczas wydarzenia głos zabiorą najbardziej znani profesorowie oraz przedstawiciele KRUS i ZUS. To wyjątkowe spotkanie, które pozwoli być na bieżąco z najnowszymi wyzwaniami w obszarze zdrowia. To ważne dla obecnych i przyszłych pokoleń, bo przełomowe osiągnięcia takie jak wykorzystanie AI i automatyzacja procesów mogą zmienić świat już na zawsze.

„Welconomy Forum in Toruń 2023” rozpocznie się 3 kwietnia dwoma sesjami inauguracyjnymi, w tym wykładem „O obrotach rzeczywistości społecznej…”, który nawiązuje do przełomowego dzieła astronoma Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”. Dodatkowo rok 2023 jest „Rokiem Kopernikańskim” na pamiątkę 550. rocznicy urodzin astronoma i 480. rocznicę jego śmierci. Nie bez przyczyny od 2008 roku to właśnie Toruń jest miastem gospodarzem „Welconomy”. Miejsce urodzenia jednego z najsłynniejszych astronomów i niewątpliwie człowieka renesansu, jakim był Mikołaj Kopernik, sprzyja powstawaniu innowacyjnych pomysłów i wielowątkowej dyskusji. Tę sesję poprowadzi prof. dr hab. Michał Kleiber- Prezes Polskiej Akademii Nauk w latach 2007-2015 oraz Przewodniczący Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. Wykład będzie poświęcony przybliżeniu postaci Kopernika jako wielowymiarowej osobistości – lekarza, astronoma, prawnika, urzędnika, dyplomatę, logistyka, przyrodnika, matematyka i ekonomistę. W sesji wezmą udział: dr Aleksandra Hadzik - Prezes Zarządu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, prof. dr hab. n. med. hc multi Henryk Skarżyński - Dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach i prof. dr hab. Gertruda Uścińska - Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Interdyscyplinarny skład pozwoli na wielowymiarowe spojrzenie na tę wybitną postać.

- Powszechnie znane są osiągnięcia Mikołaja Kopernika jako wielkiego astronoma, który wstrzymał Słońce i poruszył Ziemię. Natomiast niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Mikołaj Kopernik przez ponad 40 lat uprawiał praktykę lekarską, będąc wówczas jedynym lekarzem na Warmii – podkreśla prof. dr hab. n. med. hc multi Henryk Skarżyński założyciel Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, będącego jednym z najprężniej działających ośrodków operacyjnego leczenia słuchu na świecie, który nie ma swojego odpowiednika w żadnym innym kraju.

Profesor Skarżyński podkreśla, jak ważna jest debata dotycząca zagadnieniom zdrowotnym podczas Forum. Inwestycja w nowe technologie, które pozwolą na jak najszybsze wykrywanie zmian chorobowych i przeciwdziałanie im. Starzejące się społeczeństwo stawia przed światem medycznym coraz więcej wyzwań, bo ważne jest nie tylko przedłużanie życia czy utrzymanie sprawności pacjentów, ale także zapewnienie im jak najlepszego komfortu życia.

- Problemy osób starszych często są bagatelizowane i zrzucane na karb podeszłego wieku. Chcemy temu przeciwdziałać. Naszym działaniem pokazujemy, że dzięki inwestycji w nowe technologie i szkoleniu kadry medycznej możliwe jest tworzenie wyspecjalizowanych klinik także w Polsce. Pod względem jakości naszych ośrodków badawczych jesteśmy prekursorami i na tym nie spoczniemy. Nie powinniśmy mieć w tym zakresie żadnych kompleksów na tle innych państw – dodaje prof. dr hab. n. med. hc multi Henryk Skarżyński.

W ramach cyklu debat poświęconych zdrowiu odbędą się następujące panele:

• Nowe trendy na rynku pracy w 2023 roku – poruszone zostaną takie kwestie jak uregulowania pracy zdalnej, wzrosty płac w odpowiedzi na inflację, a także potrzeba ciągłego dokształcania się i zdobywania nowych umiejętności pracowników medycznych.
• Ministerstwo Chorób czy Ministerstwo Profilaktyki - polityka zdrowotna w świetle wyzwań krajowych i międzynarodowych – omówienie dostępnych programów profilaktycznych i sposoby na zachęcenie większej części społeczeństwa do badań.
• Medyczny e-commerce nowej generacji – w tym zagadnienia takie jak Dyrektywa Omnibus, ustawa o zakazie reklamowania usług medycznych oraz wybór platformy e-commerce dopasowanej do prowadzonej działalności.
• Jak AI pomaga rozwiązać problemy rynku ochrony zdrowia? – automatyzowanie procesów diagnozowania pacjentów dzięki AI i respektowanie nadal głównej roli specjalistów w opiece nad pacjentami.
• Samorządy lokalne w perspektywie starzenia się mieszkańców –złożoność skutków starzenia się społeczeństw i konieczność dostosowania się samorządów do zjawisk demograficznych, aby stworzyć przyjazne otoczenie dla osób w podeszłym wieku.
• Wyroby medyczne w praktyce klinicznej lekarza i fizjoterapeuty w świetle obowiązujących regulacji na terenie RP – omówienie m.in. ustawy z 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych.

Wszystkie panele zostały przygotowane w ten sposób, aby dać odpowiedzi na najważniejsze zagadnienia, przed którymi stają obecnie lekarze specjaliści, ale także samorządowcy i czołowi politycy odpowiadający za resort zdrowia. Ochrona zdrowia wymaga nie tylko zaplecza w postaci wiedzy, ale także korzystania z nowatorskich rozwiązań na miarę XXI wieku.

Wydarzenie jest objęte patronatami honorowymi przez Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, a także Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerami „Welconomy Forum in Toruń 2023” są: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, PFR, PARP, Urząd Miasta Torunia, Polregio SA, P.P. „Porty Lotnicze”, ZUS oraz Światowe Centrum Słuchu, PKN Orlen, Energa Grupa Orlen, Budimex oraz Strabag.

Usunięto obraz.

AM