Przejdź do treści
Republika W piątek zapraszamy na rozmowy polityczne w Radio Republika. O godz. 6:19 gościć będziemy politologa prof. Jacka Reginia Zacharskiego, o godz. 6:35 - Marka Budzisza, eksperta ds. Rosji, a o godz. 7:10 - europoseł Annę Zalewską, PiS
17:21 Neneman: będzie podwyżka stawki CIT dla banków
16:34 Legislacja: do Sejmu trafił prezydencki projekt ustawy ws. zamrożenia cen prądu
16:27 Polska: polscy uczniowie z czterema medalami na Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomicznej
16:16 Prezydent podpisał ustawę o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera
16:05 Macron: rozmawiałem z premierem Indii, skoordynowaliśmy stanowiska w sprawie Ukrainy
15:36 Prezydent podpisał nowelę ustawy ws. ochrony firm przed nieuczciwą konkurencją spoza UE
15:00 Szefowa MKiŚ: rząd ponownie skieruje do Sejmu projekt ustawy ws. wiatraków
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Musk i Trump zakopują topór wojenny: kulisy pojednania miliarderów

Źródło: Elon Musk - x.com/screenshot

Miliarder Elon Musk publicznie wyraził żal po kłótni z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Jak ujawniają źródła, do pojednania doszło po intensywnych zakulisowych negocjacjach.

Według informacji publikacji Axios, jeszcze zanim Elon Musk zamieścił na platformie X oświadczenie o "żałowaniu" konfliktu z prezydentem Trumpem, doszło do rozmowy telefonicznej między nimi. Musk miał podjąć pierwsze kroki w kierunku załagodzenia sporu już dzień po wybuchu konfliktu, kontaktując się z wiceprezydentem USA, J.D. Vance'em, oraz szefową administracji Białego Domu, Susie Wiles. Szczególnie istotna okazała się rola wiceprezydenta Vance'a, który jest bliskim sojusznikiem Muska i którego kandydaturę na to stanowisko miał zasugerować sam Musk w trakcie kampanii prezydenckiej w 2024 roku. Vance znalazł się więc w trudnej sytuacji pośrednika między dwoma miliarderami.

Źródła bliskie Trumpowi donoszą, że prezydent był bardziej "zraniony" niż wściekły z powodu tego, co uważał za "zdradę" ze strony Muska. Trump miał sugerować swoim współpracownikom, że Musk prawdopodobnie był "na haju", kiedy go krytykował, nawiązując do artykułu w New York Times na ten temat. Bliski współpracownik Trumpa podkreślił, że trzeźwość i unikanie utraty kontroli są dla Trumpa kwestiami charakteru. Sam Trump wyraził nadzieję, że doniesienia o problemach Muska z narkotykami nie są prawdziwe.

Przeprowadzona rozmowa telefoniczna między Trumpem a Muskiem może być krokiem w kierunku ponownego zbliżenia. Obaj zdają sobie sprawę z korzyści, jakie mogą odnosić z dobrych relacji. Firma SpaceX, należąca do Muska, korzysta z rządowych kontraktów wartych miliardy dolarów. Z kolei Musk jest znaczącym darczyńcą kampanii prezydenckiej Trumpa, a jego wsparcie finansowe może wpływać na decyzje wielu republikańskich kongresmenów.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

 

Wiadomości

Tusk zadłuża Polskę w rekordowym tempie

Gigantyczny dług za rządów Tuska. 204 miliardy w 7 miesięcy

Ks. Turek: do niektórych zadań Bóg powołuje tylko raz

Pietrzak: ten kto wysyła te drony, testuje nas, czy jesteśmy w stanie się obronić

Ukraina prezentuje i zapewnia: to skuteczna broń przeciwko rosyjskim dronom

Kowalski: wypowiedź Szczerby jest wypowiedzią skandaliczną, która nigdy nie powinna paść

Prezydencki projekt dotyczący tarczy ochronnej już w Sejmie. Bogucki: Do pracy Panie Premierze

Prezydencki minister zapowiedział skierowanie do Sejmu ustawy dot. tarczy energetycznej

Siostra zakonna z Kutna odnaleziona

Polska reaguje na wybuch drona w Osinach. MSZ: rosyjska prowokacja i naruszenie prawa międzynarodowego

Salvini krytykuje Macrona za zachęcanie do udziału w wojnie na Ukrainie

Podajemy aktualne ceny ropy na giełdzie w USA

Fogiel: Po 36 godzinach od uderzenia drona w polską ziemię mamy więcej pytań niż odpowiedzi

HIT DNIA

Prezydent zawetował tzw. ustawę wiatrakową. Tusk i Szłapka już grzmią i manipulują [KOMENTARZE]

Naraził dzieci na niebezpieczeństwo. Odpowie!

Olga Frycz ogłasza TRZECIĄ ciążę! Partnerem aktorki jest tancerz „Tańca z gwiazdami”

Najnowsze

Tusk zadłuża Polskę w rekordowym tempie

Gigantyczny dług za rządów Tuska. 204 miliardy w 7 miesięcy

Kowalski: wypowiedź Szczerby jest wypowiedzią skandaliczną, która nigdy nie powinna paść

Prezydencki projekt dotyczący tarczy ochronnej już w Sejmie. Bogucki: Do pracy Panie Premierze

Prezydencki minister zapowiedział skierowanie do Sejmu ustawy dot. tarczy energetycznej

Siostra zakonna z Kutna odnaleziona

Ks. Turek: do niektórych zadań Bóg powołuje tylko raz

Pietrzak: ten kto wysyła te drony, testuje nas, czy jesteśmy w stanie się obronić

Ukraina prezentuje i zapewnia: to skuteczna broń przeciwko rosyjskim dronom