Przejdź do treści

Toruński jubileusz Welconomy. O obrotach rzeczywistości społecznej

Źródło: Materiały prasowe

W 1994 roku organizatorzy forum gospodarczego, znanego dziś jako Welconomy Forum in Toruń, byli w nielicznej grupie optymistów przekonanych, że nie jest to ostatnie takie wydarzenie. Optymizm, ale też niezłomność i pewna forma rutyny zaprocentowały. Dziś, po 30 latach od tamtego wydarzenia, toruńskie forum jest jednym z największych i najważniejszych spotkań biznesu, nauki i polityki. Kolejna, jubileuszowa edycja odbędzie się już na początku kwietnia.

Forum, w latach 1994-2000, odbywało się w Międzyzdrojach, potem było organizowane w Ciechocinku, aby ostatecznie, od 2008 roku, zagościć na stałe w Toruniu. Wydarzenie przez wszystkie te lata było świadkiem zmian gospodarczych i ekonomicznych, które zachodziły w Polsce.

Podczas pierwszych edycji rozmawiano o młodym polskim kapitalizmie, o tym jak się kształtował, o wadach i zaletach nowego ustroju. Z czasem pojawiały się też nowe tematy, związane z akcesem a następnie obecnością Polski w Unii Europejskiej, wykorzystaniem unijnych funduszy, prywatyzacją czy restrukturyzacją różnych sektorów polskiej gospodarki. I choć tematy się zmieniały, to niezmienny pozostał organizator wydarzenia; Jacek Janiszewski, który do dziś stoi na czele stowarzyszenia Integracja i Współpraca.

Co ważne, tegoroczna edycja Forum, która odbywa się 3 i 4 kwietnia, zbiega się w czasie z obchodami Roku Kopernikańskiego, organizowanego przez miasto Toruń z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Sesja rozpoczynająca Welconomy nawiązuje do traktatu polskiego astronoma. Stąd jej tytuł: „O obrotach rzeczywistości społecznej…” W jej trakcie zaproszeni goście będą rozmawiać o zmianach, które w minionych 30. latach zaszły w polskim życiu politycznym i gospodarczym.

Podczas debat i paneli nie zabraknie tematów związanych z biznesem, o tym jak zmieniał się na przestrzeni ostatnich lat. Przykładem takich firm, które jednocześnie wspierają tegoroczną edycję forum, może być Polregio, największy pasażerski przewoźnik w Polsce, a także Żabka Polska, lider wśród niewielkich sklepów, a także pionier segmentu modern convenience. Warto pamiętać, że Żabka towarzyszy uczestnikom kolejnych edycji nie tylko przez obecność swoich przedstawicieli, ale też budując podczas wydarzeń mobilne sklepy z asortymentem.

Sukces organizatorów Welconomy Forum in Toruń, którzy przez ostanie 30 lat pracowali nad marką wydarzenia, nie byłby możliwy bez wsparcia, zarówno osób, które są liderami opinii w swoich dziedzinach i swoją obecnością uświetniły wydarzenie jak też bez wsparcia partnerów rządowych, samorządowych i instytucjonalnych. W tym roku wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Marszałka Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego.

 

Materiał Partnera

Wiadomości

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Przyszli pod dom liderki AfD i ...

Pęk: bez Stanów Zjednoczonych Europa nie będą miały znaczących gwarancji bezpieczeństwa

Donald Trump spotkał się ze swoim "wielkim przyjacielem" Andrzejem Dudą

TYLKO U NAS

Trump na CPAC: „Odzyskaliśmy Amerykę i spełniamy obietnice”

Dwóch mężczyzn znalezionych martwych w garażu

Najnowsze

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS