Przejdź do treści
9:00 Urząd Miejski w Gdańsku poinformował o ostrzeżeniu drugiego stopnia o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej. IMGW wydał również ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia
8:00 IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed powodującymi gołoledź marznącymi opadami deszczu lub mżawki. Alerty obejmują wszystkie regiony oprócz województw: warmińsko-mazurskiego i pomorskiego
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Szmaragd Welconomy. Nagroda powędrowała do prof. Piotra H. Skarżyńskiego

Źródło: Materiały prasowe

Prof. dr hab. n. med. i nauk o zdr. Piotr H. Skarżyński został uhonorowany Szmaragdem Welconomy – najważniejszą nagrodą przyznawaną podczas XXX edycji Forum Ekonomicznego Welconomy w Toruniu.

Laureat Szmaragdu Welconomy 2023 roku jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie otorynolaryngologii, otorynolaryngologii dziecięcej, audiologii, foniatrii, zdrowia publicznego i organizatorem pierwszej w świecie Międzynarodowej Sieci Teleaudiologii.

- Prof. Piotr H. Skarżyński realizuje i koordynuje badania przesiewowe słuchu oraz przeprowadza pionierskie operacje na czterech kontynentach. Jest pierwszym Polakiem, który został wybrany Prezydentem-elektem Międzynarodowej Rady Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii. To nie wszystko – dzięki aktywności naszego laureata pacjenci z Afryki, Azji Centralnej oraz z Ukrainy otrzymują dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań w medycynie – wskazał w laudacji Jacek Janiszewski, Przewodniczący Rady Programowej Welconomy. 

Szmaragd Welconomy od 2018 roku jest przyznawany osobom, które swoją postawą i działalnością budzą nadzieję na rozwój naszego kraju. Laureatami poprzednich edycji są m.in. Jerzy Kwieciński, Minister Rozwoju w latach 2018-19, Piotr Franciszek Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Michał Zaleski, Prezydent Torunia. 

Prof. Piotr H. Skarżyński jest członkiem założycielem Światowego Forum Słuchu przy Światowej Organizacji Zdrowia, Wiceprezydentem Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia, członkiem światowej grupy ośrodków doskonałości słuchu – Hearring, członkiem władz Europejskiej Akademii Otologii i Neurootologii oraz Europejskiej Federacji Towarzystw Audiologicznych. W grudniu 2022 roku został powołany do Rady Narodowego Centrum Nauki. Pełni funkcję członka zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Kajetanach pod Warszawą. 

- Zieleń, kolor szmaragdu wyznacza moje cele, bo to także kolor nadziei, której tak bardzo potrzebują pacjenci. Wierzę, że wraz z członkami mojego zespołu, przywracamy im nadzieję na bardzo dobry komfort życia, dzięki operacjom i zabiegom, które przywracają możliwość słyszenia. Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem – powiedział prof. Piotr H. Skarżyński.

XXX edycja Welconomy Forum in Toruń trwała od 3 do 4 kwietnia. Naukowcy, przedsiębiorcy, dyplomaci, przedstawiciele rządu, samorządowcy i parlamentarzyści dyskutowali o ekonomii i problemach współczesnej cywilizacji. Kluczowe były tematy dotyczące bezpieczeństwa państwa w aspektach gospodarczych, energetycznych, zdrowotnych i militarnych.

AM

Wiadomości

Policja: w drugi dzień świąt przeprowadzono ponad 12,5 tys. interwencji

Świąteczny "Rolnik szuka żony" bez ważnych uczestników! Fani są w szoku

Katastrofa na Atlantyku. Setki rodzin w żałobie

IMGW ostrzega przed gołoledzią i silnym wiatrem

30 grudnia rolnicy będą protestować. Zaparkują ciągniki przy drogach

USA: trzymetrowe opady śniegu i rzeka atmosferyczna

15 osób rannych. Zaatakował nożem i substancją chemiczną

Malijczyk dźgnął nożem trzy kobiety. Policja: kruchość napastnika

AKTUALIZACJA

[AKTUALIZACJA] Dwa polskie lotniska wyłączone z ruchu

Pokój w Azji. Zgodzili się na „natychmiastowe zawieszenie broni”

Prawie połowa zabójstw kobiet dokonanych przez cudzoziemców

Specjalne życzenia dla Putina od Kim Dzong Una. Mówił o Ukrainie

Polskie myśliwce odpowiedziały na rosyjski atak

Reuters pisze, że Rosja rozmieszcza pociski blisko Polski

Trudne warunki na polskich drogach. Alerty pogodowe!

Najnowsze

Policja: w drugi dzień świąt przeprowadzono ponad 12,5 tys. interwencji

30 grudnia rolnicy będą protestować. Zaparkują ciągniki przy drogach

alerty pogodowe w USA

USA: trzymetrowe opady śniegu i rzeka atmosferyczna

ranni po ataku nożownika w Japonii

15 osób rannych. Zaatakował nożem i substancją chemiczną

stacja metra w Paryżu

Malijczyk dźgnął nożem trzy kobiety. Policja: kruchość napastnika

Świąteczny "Rolnik szuka żony" bez ważnych uczestników! Fani są w szoku

Katastrofa na Atlantyku. Setki rodzin w żałobie

IMGW ostrzega przed gołoledzią i silnym wiatrem