Przejdź do treści
16:40 Warszawa: Przed gmachem Sądu Najwyższego, który rozstrzyga o ważności wyborów prezydenckich zebrały się setki członków Klubów "Gazety Polskiej" i mieszkańców Warszawy - jest apel, aby do godz. 18.30 dołączyć i bronić wyniku wyborczego!
14:30 Upadają zarzuty wobec Karola Nawrockiego w sprawie nabytej kawalerki. Okazuje się, że najważniejsze zarzuty prokuratorzy uznali za niepoważne i nie będą kontynuować śledztw
14:24 Lubuskie: Do 20 lat więzienia grozi 31-latkowi, który usłyszał zarzut potrącenia dwóch osób, będąc pod wpływem alkoholu i ucieczki z miejsca wypadku, do którego doszło we wsi Jarnatów (Lubuskie). Zginęła 59-latka, a jej córka została poważnie ranna
13:27 Semeniuk-Patkowska w Radio Republika: Nie ma wątpliwości, że wybory są ważne i legalne. Giertych niech coś sobie nagra i puści na yoyutube
12:54 Premier poinformował o przywróceniu czasowej kontroli na granicy z Niemcami i z Litwą. Jego deklaracja to najprawdopodobniej reakcja na gwałtowny spadek poparcia dla KO wynikający m.in z docierania informacji o sytuacji na naszej zachodniej granicy
Zaproszenie Piotrków Trybunalski - we wtorek 1 lipca - godz. 15-18 zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta i rady miasta na parkingu ul. Belzacka 104 (przy szkole)
Wydarzenia Piotrków Trybunalski: Redaktor Tomasz Sakiewicz z Klubem "GP" 3.07 (czwartek) od godz. 15.00 będzie zbierać podpisy poparcia dla referendum przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Piotrków Tryb. zaprasza 3 lipca o godz. 18.00 na spotkanie z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem. Sala restauracji Sara (dawna Altamira), ul. Dmowskiego 38c
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Głogowie informuje o zbieraniu podpisów ws. referendum w powiecie głogowskim - STOP nielegalnej imigracji! Punkty: plac przy Ratuszu, Plac 1000-lecia, tężnia Piastów, targowisko oś. Kopernika: 30.06–02.07, godz. 10:00–17:00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Biden dał 59 mln USD na luksusowe hotele (!) dla migrantów w NYC

Źródło: apartamenty - x.com/@elonmusk

Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) poinformował o odzyskaniu 59 milionów dolarów z funduszy FEMA (Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego), które zostały przeznaczone na hotele dla migrantów w Nowym Jorku. Działanie to nastąpiło dzień po zwolnieniu przez DHS osób odpowiedzialnych za dokonanie płatności.

Według rzecznika DHS, Sekretarz Noem "odzyskała w całości płatność, którą działacze 'deep state' w FEMA jednostronnie przekazali na hotele dla migrantów w Nowym Jorku". Rzecznik zapewnił, że "ani jeden cent nie zostanie wydany w sposób sprzeczny z interesem i bezpieczeństwem obywateli amerykańskich". Departament wyjaśnił, że zwolnieni pracownicy "obejścia kierownictwa" dopuścili się wypłat bez odpowiedniej autoryzacji. Wśród zwolnionych znaleźli się dyrektor finansowy FEMA, dwaj analitycy i specjalista ds. grantów.

Decyzja o odzyskaniu funduszy nastąpiła po tym, jak Departament Efektywności Rządowej (DOGE) ujawnił, że 59 milionów dolarów przeznaczono na luksusowe hotele dla migrantów, którzy przybyli do Nowego Jorku w związku z kryzysem migracyjnym na południowej granicy.

Płatności te były przedmiotem kontrowersji, ponieważ finansowanie pochodzi z Programu Schronienia i Usług (SSP). Program ten jest finansowany przez Kongres i wymaga od FEMA wykorzystania środków przekazanych z Urzędu Celnego i Ochrony Granic (CBP).

Rzecznik nowojorskiego ratusza potwierdził, że miasto otrzymało fundusze "w ciągu ostatniego tygodnia", które zostały przydzielone przez administrację Bidena na zakwaterowanie i wsparcie nielegalnych imigrantów. Z kwoty 59,3 miliona dolarów, 19 milionów dolarów przeznaczono bezpośrednio na koszty hoteli, a resztę na inne usługi, takie jak wyżywienie i ochrona. Urząd miasta twierdzi, że fundusze nie były częścią grantu na pomoc w przypadku katastrof.

Ratusz twierdzi, że podczas kryzysu miasto działało szybko, aby zakwaterować tysiące migrantów przybywających co tydzień, w tym w pustych hotelach, i że od wiosny 2022 r. ponad 184 000 migrantów opuściło system schronisk miejskich.

Kontroler finansowy Nowego Jorku, Brad Lander, odpowiedział na odebranie funduszy, stwierdzając, że Nowy Jork "nie może tego zaakceptować bezczynnie".

 

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Sakiewicz: Z wolą narodu zderzyli się ci, którzy walczą z demokracją

Internauci miażdżą wystąpienie Bodnara przed SN: „Zamknął się w sobie”

PILNE: Przerwa w obradach Sądu Najwyższego. Transmisja zostanie wznowiona po godz. 18:30

Wielkie zwycięstwo Majchrzaka w Wimbledonie! Znamy jego rywala w drugiej rundzie

Bodnar chce wstrzymać SN. Milczy, kto miałby być prezydentem

Stawką jest wolność i demokracja. Spotkajmy się dziś pod SN!

Pamiętacie ją jeszcze? Sasha Strunin wyszła za mąż!

KE przyznaje rację państwom członkowskim. Związki cywilne poza kompetencją Unii

EURO 2025 kobiet: Polska z historycznym debiutem. Terminarz, grupa, rywalki i kadra

Tusk w końcu wprowadza kontrole granic z Niemcami i Litwą. Rachoń punktuje hipokryzję lidera KO

Radość, tradycja i smak – Koło Gospodyń Wiejskich „Sąsiadeczki” z Czartowczyka

Kowalski uderza w Tuska: "To on jest zagrożeniem dla Polski!"

Upadają zarzuty wobec Karola Nawrockiego w sprawie kawalerki

Ukraińcy znów mocno ukąsili Rosjan. Zaatakowali fabrykę systemów rakietowych i dronów [WIDEO]

Koc: zdarza się, że cudzoziemcy stoją pod szkołami i obserwują dzieci

Najnowsze

Sakiewicz: Z wolą narodu zderzyli się ci, którzy walczą z demokracją

Bodnar chce wstrzymać SN. Milczy, kto miałby być prezydentem

Stawką jest wolność i demokracja. Spotkajmy się dziś pod SN!

Pamiętacie ją jeszcze? Sasha Strunin wyszła za mąż!

KE przyznaje rację państwom członkowskim. Związki cywilne poza kompetencją Unii

Internauci miażdżą wystąpienie Bodnara przed SN: „Zamknął się w sobie”

PILNE: Przerwa w obradach Sądu Najwyższego. Transmisja zostanie wznowiona po godz. 18:30

Wielkie zwycięstwo Majchrzaka w Wimbledonie! Znamy jego rywala w drugiej rundzie