Rozkrut w Republice: dobry wynik w 2022 r. osiągnął przemysł [wideo]
„Wstępnie szacujemy, że PKB wzrósł w 2022 r. w ujęciu realnym o 4,9 proc. W 2021 r. było to 6,8 proc., ale przypominam, że wtedy był to wzrost w stosunku do pandemii. W trudnych czasach to jest dosyć dobry wynik”, powiedział prezes GUS Dominik Rozkrut. Zwrócił uwagę, że poza rokiem pandemii, kiedy PKB spadł, zawsze notowany był w naszym kraju wzrost gospodarczy i zawsze przewyższał on średni wzrost, osiągany w Unii Europejskiej. Szef Głównego Urzędu Statystycznego był gościem programu "W PUNKT". Zaprasza Aleksander Wierzejski.
Telewizja Republika
Komentarze
Najnowsze
"Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady". IPN przypomina o ważnej rocznicy
Głowy państw jutro w Poznaniu. To tu rozpoczęło się burzenie żelaznej kurtyny
CIONA MUNDIAL CHALLENGE na kanale Youtube Telewizji Republika!