Przejdź do treści
21:02 Warszawa: W czwartek TK ma zająć się rozporządzeniem MEN o jednej godzinie religii lub etyki tygodniowo
Zaproszenie Jutro (3.07) Elżbieta Witek, wiceprezes PiS, weźmie udział w konferencji dot. bezpieczeństwa na granicy PL-DE (godz. 12:30), a następnie przeprowadzi kontrolę poselską w SG w Zgorzelcu (godz. 13:15)
Wydarzenia Piotrków Trybunalski: Redaktor Tomasz Sakiewicz z Klubem "GP" 3.07 (czwartek) od godz. 15.00 będzie zbierać podpisy poparcia dla referendum przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Piotrków Tryb. zaprasza 3 lipca o godz. 18.00 na spotkanie z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem. Sala restauracji Sara (dawna Altamira), ul. Dmowskiego 38c
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Głogowie informuje o zbieraniu podpisów ws. referendum w powiecie głogowskim - STOP nielegalnej imigracji! Punkty: plac przy Ratuszu, Plac 1000-lecia, tężnia Piastów, targowisko oś. Kopernika: 30.06–02.07, godz. 10:00–17:00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Lider na rynku meblarskim zamyka fabrykę. Ponad 200 osób straci pracę

Źródło: Arnoldziu, Creative Commons Zero, Public Domain Dedication via Wikipedia Commons

Znany producent mebli działający w Polsce lat planuje zwolnienia grupowe i zamknięcie swojej fabryki w Przeworsku. W związku z tym, pracę może stracić ponad 200 osób. Mowa o Black Red White. Dramat i to kolejnej już polskiej firmy...

Black Red White zamyka fabrykę

Informacja o planach redukcji zatrudnienia dotarła do pracowników przeworskiego oddziału. Wieści przekazali im przedstawiciele firmy. Zostałe one potwierdzone przez Adam Zabłockiego, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku. Pod koniec lutego pracownicy otrzymają wypowiedzenia.

Na dzień 28 lutego pracownicy mają otrzymać wypowiedzenia. Będą mogli zawierać je najprawdopodobniej na zasadzie porozumienia stron lub z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia 

– mówił na antenie TVP3 Rzeszów.

Pracownicy się boją

Taka sytuacja zawsze budzi w pracownikach niepokój o ich własną przyszłością. Tym bardziej, że wielu z nich, spędziło w tym konkretnym zakładzie dziesiątki lat. Nic dziwnego, że obawiają się oni teraz o to, czy lokalny rynek pracy przewidzi dla nich zatrudnienie.

Powiatowy Urząd Pracy w Przeworsku zapowiada jednak wsparcie dla zwalnianej grupy pracowników BRW w poszukiwaniach nowej pracy.

Urzędnicy wskazują jednocześnie, w rozmowach z TVP3 Rzeszów, że największe zapotrzebowanie jest obecnie w branżach spawalniczych, a także transportowej. Tajemnicą nie jest jednak, że ktoś, kto przez lata zajmował się przemysłem meblarskim, nagła zmiana w postaci przekwalifikowania, będzie niemałym wyzwaniem. I problemem.

Źródło: Republika, money.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Bąkiewicz do rządzących: którzy skamlecie przed niemieckim panem

Prom zatonął niedaleko turystycznego raju. Wiele ofiar

Argentyna: mroźna zima jakiej nie było od kilkudziesięciu lat!

Pożar w turystycznym raju. Całkowicie wymknął się spod kontroli

Reżyser Pasji przybył na górę Athos; zanim zacznie zdjęcia do Zmartwychwstania Chrystusa

Eksplozja w magazynie fajerwerków. Siedem osób nie żyje

Diddy częściowo oczyszczony z zarzutów. Zapadł wyrok w głośnym procesie rapera

Ofensywa pryszczycy! Zamknęli wszystkie targi bydła w kraju

Amerykański wywiad: możliwe, że Iran zaminuje Cieśninę Ormuz

Bodnar zapowiedział konsekwencje prawne w stosunku do obrońców granicy

Zła passa Tuska trwa. Aż 58 proc. nie chce go jako premiera

Nowy tor Stegny w Warszawie – znamy zwycięski projekt kompleksu łyżwiarskiego

Tusk udaje kontrole na granicy. Rzeczywistość jest inna

PILNE: Na warszawskim Grochowie płonie stacja energetyczna

Wiśniewski znów zrobił SHOW! Jubileusz Ich Troje w Sopocie: nowa płyta, Mandaryna na scenie i... pełna widownia byłych żon!

Najnowsze

Bąkiewicz do rządzących: którzy skamlecie przed niemieckim panem

Reżyser Pasji przybył na górę Athos; zanim zacznie zdjęcia do Zmartwychwstania Chrystusa

Eksplozja w magazynie fajerwerków. Siedem osób nie żyje

Diddy częściowo oczyszczony z zarzutów. Zapadł wyrok w głośnym procesie rapera

Ofensywa pryszczycy! Zamknęli wszystkie targi bydła w kraju

Prom zatonął niedaleko turystycznego raju. Wiele ofiar

Argentyna: mroźna zima jakiej nie było od kilkudziesięciu lat!

Pożar w turystycznym raju. Całkowicie wymknął się spod kontroli