Przejdź do treści
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenia Kluby "Gazety Polskiej" zapraszają na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyk: Słupsk 3.I, g. 17:00, Hotel Atena, Kilińskiego 7, Gdynia, 4.I, g. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Ks. Bp. Jana Bernarda Szlagi 3
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenia Klub "GP" Skarżysko-Kamienna zaprasza na spotkanie i świadectwo s. Julii Dubowskiej - Cud Eucharystyczny w Sokółce, 5.I, g. 17.00, ul. Kościuszki 38, Skarżysko Kamienna. O godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Warszawa Bielany-Żoliborz zaprasza na Mszę św. o łaskę zdrowia dla ks. Michała Olszewskiego, 6 stycznia, godz. 11.00, Katedra Św. Jana Chrzciciela, ul Świętojańska 8
Wydarzenia Kolędowanie z Pawłem Piekarczykiem c.d. Włocławek, 7.I, g. 17.00, Garage Hotel, Toruńska 113; Toruń, 8.I, g. 19:00, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny
Wydarzenie Zarząd Regionu Zielona Góra NSZZ „Solidarność” i Klub Gazety Polskiej w Zielonej Górze zapraszają 8 stycznia o godz. 17:00, na film „Solidarni w więzieniu” – miejsce: Nowa Sól, Muzeum Magazynu Solnego, pl. Solny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Nowym Targu zaprasza na obchody 163. Rocznicy Powstania Styczniowego, 10 stycznia, godz. 16:00, skwer przy Kopcu Wolności, przy ul. Parkowej 14
Wydarzenia Kolędowanie z Pawłem Piekarczykiem c.d. Nowy Sącz, 11.I, g. 17:00, parafia Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium Świętej Rity, sala Wieczernika
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Bielańsko-Żoliborski Klub "Gazety Polskiej" w Warszawie zaprasza na obchody 163. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 18 stycznia 2026 roku, które rozpoczną się o godz. 12:30 mszą świętą w kościele pw. św. Jozafata przy ul. J. Waldorffa 1 w Warszawie
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

PKO BP liderem technologicznym w bankowości elektronicznej. Co nowego? [wideo]

Źródło: Telewizja Republika

7 edycja Kongresu 590 to wielkie wydarzenie z zakresu gospodarki, kultury i nauki. To spotkania z ludźmi. To poznawanie planów, obieranych kierunków. To też okazja do wnikliwego zapoznania się ze strategiami kluczowych z punktu widzenie gospodarki czołowych firm w kraju. Co do zaoferowania swoim klientom ma PKO Bank Polski?

Iwona Duda, prezes PKO BP

Chciałabym Państwa zainteresować tematem banku przyszłości. W jakim kierunku zmierza nasza bankowość? Czy zastanawialiście się Państwo kiedyś, jak będzie wyglądał pieniądz przyszłości albo jak będziemy płacili za swoje zakupy, za usługi, z których korzystamy dla banków nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Poza bieżącymi wyzwaniami związanymi ze ścisłymi regulacjami oraz globalną sytuacją gospodarczą, kluczowym wyzwaniem strategicznym staje się pogodzenie tradycyjnej działalności z nowoczesnością i przede wszystkim znalezienie właściwego tempa tej zmiany.

Banki stoją dziś przed wyzwaniem związanym z jednej strony z koniecznością zapewnienia sprawnie działającej infrastruktury w tradycyjnych kanałach, z których wciąż korzysta znaczna liczba naszych klientów, a z drugiej rozwijania nowoczesnych produktów i kanałów. Kontaktu z klientami cyfrowymi, którzy są digital native.

Zmniejszanie się pierwszej grupy klientów na rzecz drugiej cyfrowej jest zupełnie czymś naturalnym i nieuniknionym. W kolejnych latach proces ten będzie coraz silniej wpływał na kształt bankowości, prowadząc właśnie do ukształtowania banku przyszłości. Bankowość w tym tradycyjnym rozumieniu zmienia się, a jej funkcje coraz częściej przejmują fintechy czy big techy, które wprowadzają różnego rodzaju własne usługi finansowe. Przykładem jest Google czy ostatnio Apple, który wchodzi na rynek płatności odroczonych.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że PKO Bank Polski jest pierwszym bankiem na rynku polskim, który testuje obecnie usługę bien PL, czyli odroczonych płatności. Jesteśmy na etapie pilotażu, jeżeli rzeczywiście ten pilotaż wykaże użyteczność taką jaką chcemy osiągnąć, chcemy wejść na rynek z tą usługą na początku jesieni.

Wszystko jednak oczywiście zaczyna się od ludzi od ich kompetencji i kreatywności. Pandemia przyspieszyła transformację cyfrową całego społeczeństwa w bankach. Jednak ten proces rozpoczął się już dużo wcześniej, a w sytuacji kryzysu epidemicznego nabrał on szybszego tempa. Banki dobrze od dawna wiedzą, że bez kompetencji technologicznych trudno będzie im funkcjonować w nowej rzeczywistości. W praktyce oznacza to walkę o talenty.

Pandemia zmieniła jednak także wymagania wobec pracowników, bo oczekuje się od nich poza technologicznymi cyfrowymi umiejętnościami przygotowania społecznego takiego jak praca w zespole, odpowiednie budowanie relacji, przywództwo. Wymusiła też specyficzne, szczególne umiejętności indywidualne, na przykład takie jak adaptacja, referencja, samorząd zarządzania czy empatia.

Cyberbezpieczeństwo, compliance czy przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy to podstawa działalności banków. Dzięki temu polskie banki są oczywiście bezpieczne, ale dzięki temu mogły też wziąć znaczący udział w cyfryzacji polskiej administracji w zakresie bezpiecznego i prostego potwierdzania tożsamości klientów czy składania wniosków z poziomu bankowości elektronicznej.

Obecnie kilkanaście milionów Polaków nie wychodząc z domu korzysta z usług e-administracji, logując się do niej i potwierdzając swoją tożsamość. Dzięki sektorowi bankowemu to wszystko było możliwe dzięki bliskiej współpracy banków i administracji rządowej. PKO Bank Polski łączy te sektory.

To tak, nawiązując do tematu Kongresu dzisiejszego.Już teraz można także powiedzieć, że sektor bankowy będzie pełnił istotną rolę w realizacji krajowego planu odbudowy. Cyfryzacja stanowi bowiem jeden z głównych obszarów wydatkowania środków w ramach tego programu. Banki mogą zatem pełnić nie tylko tradycyjną rolę pasa transmisyjnego w finansowaniu gospodarki, ale również stanowić ważny ośrodek digitalizacji całego otoczenia gospodarczego.

Przykład takiego współdziałania mieliśmy w trakcie pandemii, wdrażając w ciągu kilku tygodni kolejne tarcze finansowe. Nowoczesna Polska potrzebuje innowacyjnych firm i rozwiązań dla PKO Banku Polskiego lidera rynku finansowego w Polsce jest to szczególne zobowiązanie.

Chcesz zobaczyć lub posłuchać więcej? Wybierz VOD na naszym bezpłatnym kanale YT. Pełne wystąpienie w oknie powyżej. Polecamy!

Telewizja Republika

Wiadomości

Związek Lekarzy podsumowuje 2025 rok w ochronie zdrowia. Było źle, a będzie jeszcze gorzej?

Australia przyjmie pierwszych „uchodźców klimatycznych”

Ranking najbardziej wpływowych liderów świata. Kobieta na pierwszym miejscu

Takiego ataku nie było w Kolorado od 25 lat!

Czołowe z ciężarówką. Piach przysypał pasażerów autobusu

We Włoszech zeszły lawiny. Nie żyją co najmniej trzy osoby

Tragiczny wypadek na prostej drodze. 19-latka nie żyje

Japonii: Historyczna decyzja premier Sanae Takaichi

Przemoc dżihadystyczna paraliżuje Burkina Faso: setki szkół zamkniętych

Trzęsienie ziemi w Meksyku. Zniszczony szpital i autrostrada

Zmiany w Danii. Premier do cudzoziemców: Nie powinniście tu być

Polak wśród poszkodowanych w Crans-Montana

Marsz z okazji urodzin Bandery we Lwowie. Matecki pyta ambasadora

Tragiczna noc sylwestrowa w Szwajcarii. Nowe ustalenia śledczych

Zima obnażyła państwo Tuska. Wąsik i Matysiak bez litości dla władzy w Republice

Najnowsze

Związek Lekarzy podsumowuje 2025 rok w ochronie zdrowia. Było źle, a będzie jeszcze gorzej?

zderzenie autobusu z ciężarówką

Czołowe z ciężarówką. Piach przysypał pasażerów autobusu

lawiny we Włoszech

We Włoszech zeszły lawiny. Nie żyją co najmniej trzy osoby

wypadek na trasie Biały Bór - Biskupice

Tragiczny wypadek na prostej drodze. 19-latka nie żyje

japońska waluta

Japonii: Historyczna decyzja premier Sanae Takaichi

Tuvalu

Australia przyjmie pierwszych „uchodźców klimatycznych”

Giorgia Meloni

Ranking najbardziej wpływowych liderów świata. Kobieta na pierwszym miejscu

puma na osiedlu w Calgary

Takiego ataku nie było w Kolorado od 25 lat!