Przejdź do treści
Republika W piątek zapraszamy na rozmowy polityczne w Radio Republika. O godz. 6:19 gościć będziemy politologa prof. Jacka Reginia Zacharskiego, o godz. 6:35 - Marka Budzisza, eksperta ds. Rosji, a o godz. 7:10 - europoseł Annę Zalewską, PiS
22:51 Nie żyje Stanisław Soyka, wokalista, pianista, kompozytor i aranżer. Miał 66 lat
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Morawiecki: zmniejszyliśmy lukę VAT o połowę. To prawdziwa rewolucja

Źródło: Fot. PAP/Art Service 2

Od 2015 r. zmniejszyliśmy lukę VAT o połowę, to nie jest zmiana statystyczna, to jest prawdziwa rewolucja w zarządzaniu budżetem państwa — oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wtorkowym wpisie na Facebooku podkreślił, że są to realne pieniądze, które zasiliły wszystkie programy społeczne i inwestycyjne w ostatnich latach. „Bez nich Program 500 Plus, Program 300 Plus, 13. Emerytura, Program Maluch Plus czy wzrost wydatków na pomoc osobom niepełnosprawnym nie byłyby możliwe” – wskazał.


Premier odniósł się również do sobotniego programu „Superwizjer” stacji TVN24, w którym zarzucono rządowi nieskuteczność w walce z przestępstwami podatkowymi. „Twórcy najnowszego wydania Superwizjera w telewizji TVN24 podjęli tyleż brawurową, co totalnie zafałszowaną próbę zdyskredytowania polityki fiskalnej rządów Zjednoczonej Prawicy. Brawurową – przede wszystkim w zakresie tego, jak autorzy rozmijają się z faktami, jak oszczędnie nimi dysponują i jak w ten sposób tworzą fałszywy obraz rzeczywistości” - napisał szef rządu.


W sobotę na antenie TVN24 w cyklu „Superwizjer” wyemitowano program „Kłamstwo vatowskie” o tzw. przestępcach podatkowych i zakładaniu spółek mających wyłudzać VAT. Na portalu TVN24 napisano m.in.: „W latach 2018-2019 Skarb Państwa, według Ministerstwa Finansów, na oszustwach vatowskich stracił prawie 17 miliardów złotych, a odzyskał zaledwie 150 milionów. To mniej niż jeden procent kwoty. Z kolei Prokuratura Krajowa nie potrafi podać dokładnych danych na temat strat”.
Premier zaznaczył, że tylko w okresie 2016-2019 wpływy z poszczególnych podatków wzrastały następująco: wpływy z VAT o 47 proc., z PIT o 46,7 proc., z CIT o 54,7 proc. Natomiast luka VAT spadła z 24,3 proc. W roku 2015, do 12 proc. w roku 2019, zaś przychody z VAT wzrosły ze 123,1 mld zł w 2015 r. do 184,6 mld w 2020 r.

PAP

Wiadomości

Jest co najmniej 18 ofiar w dwóch w atakach terrorystycznych

US Open: Polacy poznali swoich rywali! Los nie dla każdego był łaskawy

USA: Masowa kontrola wiz. Możliwe deportacje milionów osób

Prezydent Finlandii: te siły zadecydują o porządku świata

Koszenie trawników a ekosystem. Pani biolog wyjaśnia, gdzie potrzebny kompromis

Holenderka zgwałcona w Paryżu. Zatrzymano Marokańczyków

Kraj w Europie powołał policję do walki z nielegalną imigracją

Afera KPO zaszkodzi rządowi Tuska? Polacy nie mają wątpliwości

Kolejne miasto USA, do którego Trump wyśle Gwardię Narodową

Prezydent Trump wyznacza termin dla szans na pokój w Ukrainie

Amerykański senator grozi Kremlowi. Postawił ultimatum

Raków blisko awansu! By zwyciężyć wystarczył jeden gol

Legia pokonuje Hibernian w Edynburgu! Rewanż za tydzień

Konińska onkologia znowu przyjmuje pacjentów

Kompromitacja w Poznaniu! Lech przegrywa 1:5 z KRC Genk

Najnowsze

Jest co najmniej 18 ofiar w dwóch w atakach terrorystycznych

Koszenie trawników a ekosystem. Pani biolog wyjaśnia, gdzie potrzebny kompromis

środki odurzające

Holenderka zgwałcona w Paryżu. Zatrzymano Marokańczyków

policja ds. nielegalnej imigracji

Kraj w Europie powołał policję do walki z nielegalną imigracją

Donald Tusk

Afera KPO zaszkodzi rządowi Tuska? Polacy nie mają wątpliwości

US Open: Polacy poznali swoich rywali! Los nie dla każdego był łaskawy

Marco Rubio

USA: Masowa kontrola wiz. Możliwe deportacje milionów osób

Alexander Stubb

Prezydent Finlandii: te siły zadecydują o porządku świata