Przejdź do treści
16:15 USA: Żołnierze Gwardii Narodowej, skierowani przez prezydenta USA Donalda Trumpa na ulice Waszyngtonu, od niedzieli wieczorem są wyposażeni w broń palną i mogą przeprowadzać zatrzymania
15:21 We wtorek o godz. 6:35 w Radio Republika Edyta Hołdyńska i Adrian Stankowski rozmawiać będą z Tomaszem Sakiewiczem, prezesem TV Republika, red. nacz. Radio Republika
15:14 We wtorek zapraszamy na Poranek Radio Republika na rozmowy polityczne. Edyta Hołdyńska i Adrian Stankowski o godz. 6:19 rozmawiać będą z Aleksandrą Fedorską, Radio Debata, a o godz. 7:10 z posłem Witoldem Tumanowiczem, Konfederacja
Republika "Ewa Bugała. Wszystko jasne": Gościem Ewy Bugały o godz. 17:30 będzie Władysław Teofil Bartoszewski, wiceminister spraw zagranicznych
14:40 Śląskie: 37-latek aresztowany znęcanie się nad partnerką i dziećmi
14:34 Świętokrzyskie: Zablokowana S7 w kierunku Warszawy. W wypadku zginęły cztery osoby
13:30 Polska: Prezydent podpisał ustawą dostosowującą zasady oceny technologii medycznych do wytycznych UE
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Białystok Centrum zaprasza na obchody 79. rocznicy zamordowania Danuty Siedzikówny „Inki” w czwartek, 28 sierpnia, o godz. 17:00 do Kościoła pw. Zwiastowania NMP przy ul. Chętnika 80 w Białymstoku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Aranżowali "legalizujące" małżeństwa imigrantom. Zarobili krocie!

Źródło: gang legalizował pobyt imigrantów fikcyjnymi ślubami - x.com/screenshot

Co najmniej 2 mln euro zainkasowała na ustawianiu ślubów służących legalizacji imigrantów w Portugalii rozbita w ostatnich dniach grupa przestępcza, wynika ze śledztwa prowadzonego przez służby policyjne tego kraju.

Według śledczych każdy z imigrantów legalizujących swój pobyt w Portugalii zapłacił gangowi działającemu głównie w aglomeracji Lizbony ponad 33 tys. euro.

Do czwartkowego wieczora portugalska policja potwierdziła co najmniej 60 ustawionych przez gang ślubów, które służyły legalizacji pobytu nielegalnie przybyłych do Portugalii przybyszów z państw spoza UE.

W rozpoczętej w środę obławie prowadzonej w ramach operacji pod kryptonimem „Cyfrowy Związek” zatrzymano dotychczas 58 osób.

Wśród aresztowanych są członkowie grupy przestępczej oraz imigranci legalizujący swój pobyt w Portugalii, a także obywatelki tego kraju uczestniczące w procederze jako małżonki. Jedna z nich wzięła ustawiony ślub trzy razy.

Ze śledztwa wynika, że z Portugalkami zainteresowanymi fikcyjnym ślubem w zamian za finansowe wynagrodzenie członkowie gangu kontaktowali się poprzez sieci społecznościowe.

Przed uroczystością zaślubin, jak dowodzi śledztwo, obcokrajowcy zwykle rejestrowali firmy na terenie Portugalii, co miało dowodzić ich związków z tym krajem.

Wśród dotychczas postawionych zatrzymanym zarzutów jest m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, fałszowanie dokumentów oraz wspieranie procederu nielegalnej imigracji.

Źródło: Republika/PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Marta Nawrocka na sportowo: Pierwsza dama kibicuje kobietom na boisku

Sekcja zwłok Stanisława Soyki. Prokuratura bada okoliczności śmierci

HIT! Karta kolekcjonerska NBA sprzedana za prawie 13 mln USD

Andrea Bocelli zaśpiewa przy Papieżu na otwarciu Borgo Laudato Sì

Manchester City szykuje transferowe niespodzianki!

Kolejna ustawa nie przejdzie! Prezydent postanowił: weto!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Merkel nie żałuje swojej polityki migracyjnej?! "Trzeba to kontynuować"

Znana tiktokerka przeniosła się do Polski: „Tutaj mogę żyć bezpiecznie i w spokoju”

Ranking WTA: Świątek nadal druga, Fręch i Linette spadają

To jeszcze nie koniec. Będzie fala upałów! [PROGNOZA POGODY]

Jacek Wrona: tłumaczenia w sprawie drona są absurdalne

Smaki Polski – Dworska uczta z lubelską gąską [wideo]

Były premier ostro o ekipie Tuska: To prowadzi Polaków do biedy! [WIDEO]

Dożynki, dziedzictwo i festiwal kultur na Podkarpaciu

Prezydent zapowiedział projekt nowelizacji kodeksu karnego ws. „symbolu banderowskiego”

Najnowsze

Marta Nawrocka na sportowo: Pierwsza dama kibicuje kobietom na boisku

Manchester City szykuje transferowe niespodzianki!

Karol Nawrocki

Kolejna ustawa nie przejdzie! Prezydent postanowił: weto!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Merkel nie żałuje swojej polityki migracyjnej?! "Trzeba to kontynuować"

Znana tiktokerka przeniosła się do Polski: „Tutaj mogę żyć bezpiecznie i w spokoju”

Sekcja zwłok Stanisława Soyki. Prokuratura bada okoliczności śmierci

HIT! Karta kolekcjonerska NBA sprzedana za prawie 13 mln USD

Andrea Bocelli zaśpiewa przy Papieżu na otwarciu Borgo Laudato Sì