Energia z Egiptu motorem zmian w Polsce. Prezydent RP załatwi kontrakt? [wideo]
Nie tylko Sfinks, wielbłądy, piramidy, piękne plaże i gwarancja pogody. Egipt może się wkrótce stać istotnym partnerem gospodarczym Polski. Chodzi o dostawy gazu skroplonego. O szczegółach mówił dziś o tym podczas spotkania z przywódcą tego kraju Prezydent RP Andrzej Duda.
Rozmowa obu polityków dotyczyła też współpracy dotyczycącej sprzedaży przez Egipt gazu skroplonego LNG. Prezydent Polski zwrócił uwagę, że Polska dysponuje rozbudowywanym obecnie terminalem LNG w Świnoujściu, a w przyszłości planuje budowę nowego pływającego gazoportu w Gdańsku.
Prezydent @AndrzejDuda w #Kair: Poruszyliśmy z Prezydentem Egiptu temat współpracy w zakresie sprzedaży przez Egipt gazu skroplonego LNG. Polska dysponuje terminalem w Świnoujściu, który rozbudowujemy. Uważamy Egipt za przyszłościowego partnera.
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) May 30, 2022
"Uważamy tutaj Egipt za bardzo przyszłościowego partnera; również absolutnie wspieramy negocjacje, które w tej chwili toczą się pomiędzy Egiptem a Komisją Europejską w zakresie dostarczania gazu skroplonego do Unii Europejskiej" - zadeklarował prezydent Duda.
Najnowsze
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Świątek znowu zagra z Rybakiną. Stawką jest półfinał w Cincinnati
Duże zmiany kadrowe w CBA. Funkcjonariusze CBŚP mają objąć kluczowe stanowiska
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej. IPN zapowiada dalsze prace