Przejdź do treści
08:12 Interpol: 20 zatrzymanych w 12 krajach w operacji wymierzonej w pornografię dziecięcą
07:57 IMGW: ostrzeżenia I i II stopnia dla całego kraju przed burzami z gradem i porywami wiatru do 100 km/h
07:27 Ukraina: Największy atak Rosji na Charków od początku wojny. największy atak Rosji na Charków od początku wojny. Trzy osoby zabite, 21 rannych
06:25 NHL: Florida Panthers wyrównali stan finału o Puchar Stanleya na 1:1. Po dwóch dogrywkach pokonali drużynę Oilers w Edmonton 5:4
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej zaprasza do podpisywania list poparcia referendum lokalnego w Piotrkowie Tryb. Dziś przy Akademii Piotrkowskiej na ul. Słowackiego, od godz. 14.00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Wrocław zaprasza na spotkanie otwarte z red. nacz. "Gazety Polskiej" i prezesem Republiki - Tomaszem Sakiewiczem. 7 czerwca, godz. 13:00. Sala NOT, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Niemiecka gospodarka ledwie dyszy

Źródło: canva.com

Mimo wysiłków koalicji 13 grudnia, która wygaszając polskie inwestycje stara się wspomóc Niemcy, gospodarka naszego sąsiada nadal nie może wyjść z zapaści. Jak informuje portal dw.com, ponad trzy na dziesięć firm w Niemczech spodziewa się w tym roku redukcji zatrudnienia.

W ankiecie przeprowadzonej przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW) w Kolonii, zbliżonego do kół pracodawców, 35 procent firm stwierdziło, że spodziewa się redukcji zatrudnienia w 2025 roku. Tylko 24 procent z nich planuje zatrudnić więcej pracowników.

„Niemiecki przemysł nadal cierpi z powodu konfliktów geopolitycznych i związanego z nimi osłabienia światowej gospodarki” – stwierdzają autorzy ankiety i dodają: „Niepewność związana z nową administracją waszyngtońską jeszcze to pogłębia”. Wysokie koszty energii, regulacji i pracy również osłabiają konkurencyjność, a przez to także działalność niemieckich firm na arenie międzynarodowej.

"Wojna celna stanowi ogromne obciążenie dla codziennego biznesu. Kaprysy prezydenta USA Donalda Trumpa pojawiają się w nieodpowiednim momencie i stanowią poważny test dla niemieckiej gospodarki", skarży się dyrektor ekonomiczny IW Michael Groemling.

Źródło: Republika, dw.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Rozmowa prezydentów Polska-USA. Wspomnieli o Karolu Nawrockim [KOMENTARZE]

Po co koalicji 13 grudnia trzech rzeczników prasowych?

Finlandia zaostrza przepisy. Wszystko by ograniczyć imigrację

TYLKO U NAS

Kanada płonie! Większość pożarów to działalność człowieka. Celowa?

Panthers wyrównują stan finału! Marchand bohaterem w drugiej dogrywce

Rząd Tuska rezygnuje z zakupu Black Hawków! Błaszczak: hańba!

Dylemat NATO: jak zaprosić Zełenskiego i nie zgniewać Trumpa?

Rosyjscy kierowcy nie wiedzieli, że wiozą ukraińskie drony

Trump nie odpuszcza. Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego

Holandia: Upadek rządu! Jesienią wybory

Zełenski z gorzkim przekazem nie tylko do Trumpa

Rosjanie wycofują się z Mali. Nie dali rady

Polska pokonuje Mołdawię. Cash i Slisz strzelają, Grosicki żegnany z honorem

Bejda miażdży „komisję” Sroki ds. Pegasusa. Internauci: „W pogoni za rozumem”

Mocne słowa w „Agorze Klarenbacha” o wyborach: „Uratowaliśmy Polskę”

Najnowsze

Rozmowa prezydentów Polska-USA. Wspomnieli o Karolu Nawrockim [KOMENTARZE]

Panthers wyrównują stan finału! Marchand bohaterem w drugiej dogrywce

Rząd Tuska rezygnuje z zakupu Black Hawków! Błaszczak: hańba!

Dylemat NATO: jak zaprosić Zełenskiego i nie zgniewać Trumpa?

Rosyjscy kierowcy nie wiedzieli, że wiozą ukraińskie drony

Po co koalicji 13 grudnia trzech rzeczników prasowych?

Finlandia zaostrza przepisy. Wszystko by ograniczyć imigrację

TYLKO U NAS

Kanada płonie! Większość pożarów to działalność człowieka. Celowa?