Przejdź do treści
14:46 IMGW: 4 stacje hydrologiczne z rekordem dobowego intensywnego opadu deszczu
14:18 Poznań: Dożywocie dla obcokrajowca m.in. za brutalne zabójstwo w Środzie Wlkp.
14:07 Świat: Grecja przestanie przyjmować wnioski o azyl dla migrantów przybywających na łodziach z Afryki
13:21 IMGW: ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu będą obowiązywały do czwartku do godz. 20.00
12:45 IMGW: opady niemal w całym kraju, niż nad Polską utrzyma się przynajmniej do poniedziałku
12:23 Politycy PiS o Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej: Inicjatywa przechodzi w fazę realizacji
12:09 ETPCz: Rosja dopuściła się łamania praw człowieka w Ukrainie
10:49 SG: we wtorek bez incydentów na granicy z Litwą, ruch odbywa się płynnie
10:43 Hiszpania: Szybki bieg z bykami naznaczony wieloma upadkami. Jedna osoba raniona rogiem
10:03 Łódź: 7 aresztów w śledztwie o oszustwa internetowe. 1300 pokrzywdzonych na 3 mln zł
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Jest taki lekarz, który w 10 dni zarobił 400 tysięcy euro

Źródło: lekarz - zdjęcie poglądowe - pixabay.com

Ministerstwo zdrowia Portugalii nakazało w poniedziałek natychmiastowe przeprowadzenie kontroli we wszystkich publicznych szpitalach w związku z aferą dotyczącą dermatologa, który w 10 dni zarobił 400 tys. euro. Inspekcje ruszą we wtorek.

Jak poinformowała minister zdrowia Ana Paula Martins, kontrole mają związek z domniemanym nadużyciem ze strony lekarza ze szpitala Santa Maria w Lizbonie, największej publicznej placówki szpitalnej w Portugalii.

"Tę sprawę należy jak najszybciej wyjaśnić, ponieważ kładzie się cieniem na publicznej służbie zdrowia i podkopuje do niej zaufanie pacjentów" - powiedziała w poniedziałek szefowa resortu zdrowia.

W pierwszej kolejności, jak planują władze ministerstwa, kontrole ruszą w 42 największych portugalskich szpitalach publicznych.

Z dotychczasowego śledztwa wynika, że dermatolog miał w 10 dni zarobić 400 tys. euro w szpitalu publicznym podczas dodatkowych godzin pracy. Wykonywał ją w weekendy. To on również miał wycenić wartość swojej pracy, na którą zgodził się dział płac placówki medycznej.

Afera zbiega się w czasie z największym od lat kryzysem w portugalskiej służbie zdrowia, którą paraliżują częste protesty lekarzy i pielęgniarek domagających się głownie podwyżek płac.

Dodatkową bolączką służby zdrowia w Portugalii jest regularne zamykanie podczas weekendów oddziałów położnictwa, pediatrii i ginekologii w związku z niedoborami personelu. Zjawisko to przyczyniło się do co najmniej 22 narodzin dzieci w ambulansach w tym roku.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Polska Grupa Zbrojeniowa ma zbudować trzy fabryki amunicji

Największa kwalifikacja wojskowa od lat. Kogo wezwą w 2026 roku?

Andruszkiewicz: pozycja Tuska słabnie, więc będzie atakował

Legia zaczyna grę o Europę. Na początek rywal z Kazachstanu

Dziecko wypadło z okna z pierwszego piętra. Jest w dobrym stanie

F1: Wielkie rozstanie po 20 latach! Horner odejdzie z Red Bulla

Mosiński: Tuskowi się wszystko rozsypuje, dziś jest w ciemnej dziurze

Lubuskie: Prominentny działacz PSL stracił prawo jazdy, ale nadal prowadził auto

Kiedy Radosław Sikorski zastąpi Donalda Tuska?

Uwaga na szlakach, wciąż pada deszcz!

SPRAWDŹ TO!

Sikorski bawi się w internetowego hejtera. Uderzył w prezydenta i... Bąkiewicza [SONDA]

Żygadło: kontrole na granicy z Niemcami to fikcja

Jarosław Rzepa: Oczekuję wyjaśnień od marszałka Szymona Hołowni

„Nie mam nawet możliwości pójść gdzieś na pół etatu”. Była partnerka Komendy zbiera na życie

Paweł Lech: długotrwały konflikt polityczny hamuje rozwój państwa

Najnowsze

Polska Grupa Zbrojeniowa ma zbudować trzy fabryki amunicji

Dziecko wypadło z okna z pierwszego piętra. Jest w dobrym stanie

F1: Wielkie rozstanie po 20 latach! Horner odejdzie z Red Bulla

Mosiński: Tuskowi się wszystko rozsypuje, dziś jest w ciemnej dziurze

Lubuskie: Prominentny działacz PSL stracił prawo jazdy, ale nadal prowadził auto

Największa kwalifikacja wojskowa od lat. Kogo wezwą w 2026 roku?

Andruszkiewicz: pozycja Tuska słabnie, więc będzie atakował

Legia zaczyna grę o Europę. Na początek rywal z Kazachstanu