„Ekonomia raport”. Rozwój energetyki wiatrowej

Fot. Pixabay/Bru-nO

W programie relacja z panelu poświęconego rozwojowi polskiej energetyki wiatrowej podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

- Mamy plan zagospodarowania obszarów morskich. To jest kwestia równie istotna, jak to, że organizujemy ten proces w sposób mądry, zrównoważony, gospodarny i odpowiedzialny. Trochę w odróżnieniu od tego, co stało się na lądzie. W moim przekonaniu tam te regulacje były niedostateczne. Tym razem udało nam się pogodzić wszystkie interesy związane z gospodarką wodną, również interesy środowiskowe. Dlatego możemy dziś powiedzieć, że rozwijamy morską energetykę w sposób mądry. Bałtyk jest morzem przyjaznym dla tego typu inwestycji. Wraz ze wzrostem głębokości morza wzrasta koszt tego typu inwestycji - mówił Zbigniew Gryglas podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

- Obserwujemy rozwój polskiej gospodarki stoczniowej i około stoczniowej upatrujemy dużą szansę w przypadku rozwój polskiej energetyki wiatrowej. Odbudowa tego przemysłu jako łańcucha dostaw elementów wież wiatrowych lub może w przyszłości fundamenty. Również przez pozyskanie partnera do tego, żeby takie elementy były budowane w Polsce - mówił Mateusz Berger wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju i Przemysłu.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy