Edukacja i zabawa w Łodzi. Nowa wystawa w Centrum Nauki i Techniki EC1 od października

Artykuł
Tej jesieni na najmłodszych czeka wystawa związana z pięcioma żywiołami
Fot. Centrum Nauki i Techniki EC1

W Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi ma być atrakcją dla najmłodszych. Nowa przestrzeń kosztowała 21,5 miliona zł i ma wspomagać rozwój ruchowy i intelektualny dzieci. Otwarcie nowego kompleksu już 16 października.

– Chcemy wspomagać rozwój dzieci, przekazywać wiadomości na temat otaczającego nas świata, a także stworzyć okazję do wykorzystania dziecięcej wiedzy dotyczącej nauki i techniki i zapewnić lepsze szanse edukacyjne. Brzmi to dość poważnie, ale spokojnie – zadbaliśmy o to, aby te cele osiągać w najlepszy z możliwych sposobów: nasi podopieczni będą się uczyć, nawet tego nie zauważając, w naturalny dla tego etapu życia żywiołowy i aktywny sposób – wyjaśniła Magdalena Kosiada-Sylburska.

Nowa ekspozycja dedykowana jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Tematem przewodnim wystawy są żywioły: wody, ziemi, życia, ognia i powietrza.

– Spontaniczna i żywiołowa zabawa to naturalny sposób poznawania świata dla tej grupy naszych odbiorców. Całą ofertę budowaliśmy wspólnie z dziećmi, prototypując, testując i wyciągając wnioski. Startujemy przygotowani, ze wspaniałym zespołem animatorskim, interaktywną, barwną wystawą, która bawi i uczy – zaznaczyła Magdalena Kosiada-Sylburska.

Projekt wystawy poprzedziły konsultacje z rodzicami, którzy przedstawili swoje oczekiwania.

Źródło: TVP Łódź / PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy