Ed Sheeran niemal stracił w pożarze gitarę. Dostał ją od Erica Claptona

Artykuł
Ed Sheeran podzielił się z fanami historią, która mrozi krew w żyłach każdego melomana
Fot. PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES

Słynny brytyjski piosenkarz w najnowszym wywiadzie opowiedział o pożarze, do którego doszło w jego studiu nagrań. W pomieszczeniu znajdował się bezcenny przedmiot – gitara z autografem, którą artysta otrzymał w prezencie od swojego największego idola, Erica Claptona. – Została pięknie naprawiona przez lutnika. Przyniósł ją całkowicie odrestaurowaną, ale wciąż pachnie jak spalony dom – wyznał Sheeran.

Ed Sheeran podzielił się z fanami historią, która zmroziłaby krew w żyłach każdego melomana. Goszcząc niedawno w podcaście „Hot Ones” jeden z najsłynniejszych współczesnych piosenkarzy opowiedział o niezwykłym spotkaniu ze swoim muzycznym idolem, Erikiem Claptonem. Legendarny artysta podarował mu wówczas własną gitarę i złożył na niej podpis.

– Eric jest moim bohaterem. Kiedy miałem 11 lat, usłyszałem po raz pierwszy utwór „Layla”. To wtedy sięgnąłem po gitarę i moja przygoda z muzyką na dobre się zaczęła. Poznaliśmy się w 2015 roku i od tamtej pory jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. Udałem się do jego domu, a on zdjął ze ściany jedną ze swoich gitar i po prostu mi ją dał. Podpisał się na niej i powiedział: „Zachowaj moją gitarę”. Pomyślałem sobie wtedy, że to cholernie niesamowite – ujawnił gwiazdor.

Niewiele jednak brakowało, a instrument, który dla piosenkarza ma ogromną wartość sentymentalną, zostałby zniszczony. – To była jedyna gitarą, która trzymałem w swoim prywatnym studiu nagrań. Kiedy wyjechałem w trasę koncertową, osoba opiekująca się moim domem zadzwoniła do mnie i powiedziała: „Twoje studio płonie”. A ja natychmiast pomyślałem: „Cholera, gitara jest w środku!” – wspomina Sheeran.

Historia ma jednak szczęśliwe zakończenie. Gitara Claptona została wyniesiona z płonącego studia, a potem naprawiona przez specjalistę. – Została pięknie naprawiona przez lutnika. Przyniósł ją całkowicie odrestaurowaną, ale wciąż pachnie jak spalony dom. Brzmi niesamowicie, wygląda niesamowicie, nawet jej zapach jest niesamowity. I – co ważne – nadal ma na sobie widoczny podpis Erica. To bez wątpienia moja ulubiona gitara – dodał artysta.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy